Marquette - cervena mustova odroda



bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?)
4.9.2015 7:22

Byl jsem vyzván, abych zhodnotil vzorek vína z Marquette. Vezmu to zkrátka: víno bylo výborné. Bez rušivých tónů, harmonické, intenzívně červené barvy.
Sám jsem ještě víno z této odrůdy nedělal, většinou jí byla trocha, až letos vrchovatá bedna, takže jsem ji smíchal se zkoušenými modrými odrůdami. Po čtyřech dnech macerace jsem včera lisoval. Barva je inenzívní, jako inkoust, cukernatost byla 21,5°Brix, takže jsem nemusel doslazovat. Mošt má i kyselinky, takže jsem zvědavý, jestli se mi podaří se přiblížit degustovanému vínu.
Co se týká odolnosti, šedým povlakem padlí jsou již listy pokryté, ale vzhledem k tomu, že se jedná o pozdní napadení, nemá smysl to nějak řešit.  Asi taky zkusím Borax, protože u mne má Marquette v hroznech suché bobule.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 227.47 (?), 24.8.2015 10:39

Zdravím. Na akej pôde a podnoži teda pestujete svoju Markétu? A viete na akej pôde ju majú pestovatelia u ktorých sa jej darí? Tiež by ma zaujímali iné podobné odrody, ktoré ste spomínali.   ďuro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 24.8.2015 13:05

Marquette nesad ani Fronteraky mi to už mame odskušane štepi poslane z Usa pôda dobra ale odrody naprd prečo sa chceš puštat do nezmyselnych odrod Duro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.47 (?), 24.8.2015 14:09

Do teraz som nemal informácie, že je to zlá odroda, práve naopak. Hľadám skoré odrody odolné mrazom aj chorobám. Piteľné víno. Momentálne mám nasadenú Biancu, Miliu (nie je to rezistent, ale je to krásna slovenská odroda) a chcem testovať ďalšie. Mám ich pár vyhliadnutých. Sú nejaké, ktoré by si mi odporučil a prípadne ich aj máš vysadené? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vin_jc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 89.170 (?), 3.9.2015 12:07
Vysadil jsem coby zmiňovaný pěstitel z Východních Čech sazenice Marquette od Bred-ika v r.2012. Roste dobře, zdravě, má 2 - 3 hrozny 130 - 150 g na výhon. Do loňska se na listech začaly v průběhu léta objevovat šedé skvrny a dost hráškovatěla. Doplnil jsem do půdy Bor formou boraxu a letos jsou již listy čisté, větší než minulé roky a hrozny již nehráškovatí. U mě ale proti padlí není odolná tak, jak se uvádí. Hrozny a výhony jsou čisté, ale na listech se objevuje šedavý povlak, který ale zmizí po postřiku Falcon 460 EC. Na ukázku Marquette v mé viničce přikládám 2 fotografie z minulého týdne. Cukernatost jsem ještě neměřil, ale senzoricky každý den sládne a výrazně se mění poměr cukr/ kyseliny. Víno jsem dělal v r. 2013 i 2014, kvalitu se netroufám posuzovat, ale možná dodá hodnocení mého vzorku r.2014 Ing. Ivo Kotrle.
Marquette - řada
Marquette - řada
Marquette - hrozny
Marquette - hrozny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 4.9.2015 7:22

Byl jsem vyzván, abych zhodnotil vzorek vína z Marquette. Vezmu to zkrátka: víno bylo výborné. Bez rušivých tónů, harmonické, intenzívně červené barvy.
Sám jsem ještě víno z této odrůdy nedělal, většinou jí byla trocha, až letos vrchovatá bedna, takže jsem ji smíchal se zkoušenými modrými odrůdami. Po čtyřech dnech macerace jsem včera lisoval. Barva je inenzívní, jako inkoust, cukernatost byla 21,5°Brix, takže jsem nemusel doslazovat. Mošt má i kyselinky, takže jsem zvědavý, jestli se mi podaří se přiblížit degustovanému vínu.
Co se týká odolnosti, šedým povlakem padlí jsou již listy pokryté, ale vzhledem k tomu, že se jedná o pozdní napadení, nemá smysl to nějak řešit.  Asi taky zkusím Borax, protože u mne má Marquette v hroznech suché bobule.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika