Malinové, ostružinové, ribízové - mám problém



Stránky: 1,  2   
host - 252.54 (?) 
29.9.2012 11:45, zobrazeno: 11306x

Dobrýden zdravím všechny zasvěcené co už mají zkušenosti s výrobou domácího vína a prosil bych o radu.

Letos sem z lesíka sesbíral maliny, ostružiny, a dostal ze zehrádky červ. ribíz, vše sem oddělil od nečistot, dal do demižonu, přidal cukr, vodu vše zhruba ve správném poměru, zadělal bublátkem v korku a zalil voskem a dal ven do šopy kvasit.To bylo asi před 8 týdny.Před 2 týdny jsem víno stočil, dochutil (většinou sem dochucoval druhým vínem např ostružinové malinama ale někde sem přidal i cukr.Opět vše zadělal a dal znovu kvasit ale už doma.cca po 2 tydnech se mi ale u některého vína na povrchu začali vytvářet takové šedivé velké bubliny a šedivý povlak.

Tak se chci zeptat co se stím děje, jestli se to nekazí a tak.

Děkuji David.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 92.198 (?), 30.9.2012 23:34

To asi bude plesen. Rýchlo ho stočiť a zasíriť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 252.54 (?), 2.10.2012 12:43

A to zasiřování se dělá jak.Sem ho akorát stočil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 192.220 (?), 2.10.2012 16:52

Přidáte tam síru. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 3.10.2012 7:04

No jako nejjednodušší vidím přidání pyrosulfitu. Dá se koupit od množství 2g v drogerii. Nevím kolik toho vína máte. Myslím, že na obalu píšou 0,35g/l, ale osobně jsem dával méně, asi polovinu. Ale neměl jsem to nemocný. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 252.54 (?), 3.10.2012 16:59

Mám to v5,10,15,20 L demižonech.Takže stáčí přidat daný poměr přímo do demižonu s vínem a promícht nebo je tu i jiný postup.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 92.198 (?), 3.10.2012 22:08

Radšej trocha viac pridať, aby tú pleseň zahubilo. Potom zamiešať. Pleseň vzniká vtedy, keď víno nemé dostatočnú cukornatosť, ktorá ho konzervuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 4.10.2012 6:40

No osobně jsem to dělal tak, že jsem tu dávku rozpustil v převařené vodě(nechat alespoň trochu zchladnout!!!) a nalil jako první do demižónu před tím, než jsem do něj začal stáčet.

Ve Vašem případě bych postupoval obdobně. Pokud máte víno po zátku tak trochu vytáhnout a rozpustit v něm, nebo přidat ve vodném roztoku. Rozhodně to bude potřeba v těch demížénech trochu promíchat. Nejleppší by dle mého byla skleněná tyčka, ale určitě najdete něco rozumného. Rozhodně "míchadlo" před použitím spařit.

S pozdravem GB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.54 (?), 5.10.2012 14:43

Tak sem to stočil, přidal disiř.draselý a uvidím co dál.

Mám toho vína asi 50L v několika demižonech, tak jestli to mám všude přidat nebo jenom tam kde se mi to zdá nutné.

A ještě 1 otázka, chci si něco pak stočit do lahví od vína 0,7L a nechat nekde ve sklepě.čím bych měl ty sklenice vymít a jak dlouho takové víno vydrží uchované ve sklepě, tak aby bylo pak vůbec pitné.

děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.54 (?), 6.10.2012 13:45

Vinaři, vy nevíte???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika