Vhodná odrůda révy - Opavsko



host - 158.92 (?) 
2.3.2015 17:00, zobrazeno: 6160x

Pěstuji révu v Opavě. Je to asi 270 metrů nad m. Letos byla mírna zima, ale hrozno pomrzlo víc, než v létech kdy byl větší mráz  .  Poradi mi někdo jaky je pro tento kraj nejlepší druh révy?  Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 2.3.2015 18:30

Odrůd vhodných do vaší polohy je podle mého názoru dost.

Důvodem, proč letos réva vymrzla může být její napadení houbovými chorobami v loňském roce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 2.3.2015 21:15

Letos... tak jako loni byla mírná zima.Jak jste rozpoznal(la) příznaky zmrznutí révy?Příznakem bývají na řezu zhnědlé očka.Očka která se nedočkají jara, zmrznou jsou oslabena nemocemi, chorobami,hlavně padlím révy.Proto je třeba ve vegetaci a na podzim, tak i na jaře dbát na pravidelné ošetřování chem. přípravky.Když zahradník vlastní pár keřů,tak je to pohoda...obtížněji se úhlídá vinohrad.Padlí révy lze i v zimě objevit na povrchu réví jako nahnědlé, flekaté skvrny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vin_jc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 89.168 (?), 3.3.2015 6:44

Spíše bych typoval na nevyzrálé dřevo, než jeho vymrznutí. Letošní mrazy révu neohrozily, určitě ne v oblasti Českého ráje. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 227.97 (?), 9.3.2015 19:46

Dobrý den, potřebuji taky poradit.Chci zkusit řízkovat angrešt a předem řízky namočit do stimulátoru. Musím ten stimulátor naředit, nebo řízky namočit přímo do neředěného? Nebo jak to udělat? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.9 (?), 9.3.2015 20:21

Záleží, jaký máte stimulátor. V práškovém se navlhčený konec řízku omočí v prášku, oklepne přebytek a sází. U tekutých se některé ředí a některé ne, různá je i doba namočení - takže podle návodu toho kterého výrobku.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 22.27 (?), 1.6.2015 15:26

No letos byla lehká zima bez mrazů, ale od února do května skoro nekáplo. Teda aspoň tady ve Velkém Meziříčí na vysočině. Víno mi přezimovalo jakštakš dobře, ale v zimách s více vláhou přezimovalo i přez větší mrazy daleko lépe. Problém v letošní zimě byl v nedostatku srážek. Mě se to projevilo hlavně na broskvích, které poměrně více proschly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 22.27 (?), 1.6.2015 15:39

Odrůd do 270mnm je skutečně přebitek, stačí si jen vybrat nějakou velmi ranou či ranou odrůdu. Já ve Velkém Meziříčí pěstuji asi 20 odrůd v rovných 500 mnm a není to ani jižní svah. Většinu odrůd jsem vysadil letos nebo loni, Ze starších hlav mi víborně plodí Vostorg, Krystal, Prim, Nero. Letos pokud nepřijdou kroupy, nebo jiná pohroma budou nádherně plodit i tříleté hlavy Vostorgu Muškatnyho, a z moštových Solaris a Cabernet Cortis.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika