Kde kupujete sazenice?



Stránky: 1,  2   
host - 192.76 (?) 
21.1.2015 6:08, zobrazeno: 11171x

Zdravím, s révou teprve začínám. Potřebuji poradit, kde sehnat pro jaro 2015 sazenice CABERNET CORTIS a SOLARIS? Potřebuji právě tyto, protože brzo dozrávají a jsem v okrajové oblasti - 290mnm. Potřeboval bych kolem 20ks od každé a kvůli jilovitohlinité půdě nejraději na podnoži kober 125AA nebo SO4.

Díky za pomoc

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 251.226 (?), 21.1.2015 7:55

já nakupuji u Krausů v Mělníce. Jestli mají dané odrůdy na příslušné podnoži nevím, domluvte se telefonicky (+420 603 894 805 - sazenice). Je také možné, že nyní v době roubování Vám vyrobí kombinaci na přání s odběrem kontejnerově zakořeněných v květnu. Dělají především odrůdy vhodné pro Žernosecké, Roudnické a Mělncké vinice a dále bezsemenné odrůdy pro "malopěstitele dvorečkové". Na moravě také budou určitě i jiné možnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.224 (?), 21.1.2015 13:49

BILOVIN s.r.o. - Osickovi jsou fajn ale Vámi požadovaný CC je myslím vyprodaný.     j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 42.123 (?), 21.1.2015 17:35

Já kupuji též sazenice u Krausů v Mělníku, mám s nimi velice dobré zkušenosti. Solaris určitě mít budou - minulý rok jsem jich tam 12 na jaře bral.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.39 (?), 21.1.2015 19:00

Osičkovi jsem volal, ale než jsem se rozhoupal, byl už Cortis vyprodaný. V úvahu by ještě připadal možná tak SEVAR.

Kraus mi napsal, že obě odrůdy jsou možné. Posílá i poštou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.45 (?), 24.1.2015 12:04

Posílá, ale co si vzpomínám, někdo s tím tady nebyl moc spokojen. Tenkrát jsme se v nějakém vlákně shodli, že osobní převzetí je osobní převzetí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 24.1.2015 13:44

Pokud budete odebírat větší množství po svazcích prostokořených, stejně moc nevybíráte a berete prakticky první svazek.

U počtu pod 5 kusů nebo kontejnerovaných je vždy lepší osobní výběr po jednotlivých kusech. Já mám tu zkušenost, že zlákán příznivou cenou jsem místo plánovaných 3 kusů koupil 6. Ty 3 jsem nasázel ihned jak jsem je dovezl a rostou(už plodí). Zbylé 3 jsem sázel až pozdě na podzim a do té doby je trápil v kontejneru. Uvažte sami, jestli to, že 1 z 3 uhynula a 1 z 3 namrzla je chyba prodejce nebo moje.

Zavolejte a domluvte se. Jisté je, že Krausovi mají takovou kvalitu, že trhovci u silnice na Prahu dokáží ty samé sazenice prodávat za 4násobek ceny (nebo trojnásobek při "čtvrtá zdarma"). Trhovce s reklamací nedohoníte, o reklamaci u Krausů jsem zatím neslyšel. Pokud tedy nějaké mají, je to ke spokojenosti zákazníka. Reakce "nejsem spokojen ale s reklamací jsem se neobtěžoval" neberu, těch je v anonymním internetu plno. I já "svou blbost" nereklamuji (viz výše).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 210.52 (?), 25.1.2015 12:11

Ta kvalita sazenic je na vysoké úrovni, zatím se mi nestalo, že by se mi nějaká sazenice od nich nechytla a navíc rostou velmi dobře (samozřejmě záleží na podnoži) - koupeno 40 Hibernalů, 12 Solarisů, dále ze stolních 18 Garantů a 5 Vostorgů. Když porovnám Hibernal od Krausů a Hibernal od jiného prodejce (oba podnož 5BB Kober), zasazený na přibližně stejném místě, tak první vyrostl za sezónu cca 200 cm, druhý 20 cm, tedy dost markantní rozdíl. Ale je možné, že jsem měl jen štěstí a někdo může mít opačnou zkušenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 25.1.2015 22:42

Nebožtík Kraus přednášel vinařství na vysoké škole a rodina Krausů ví jak dát rostlinám nejlepší péči.

Tím neříkám, že by ostatní tady doporučované podniky byly špatné. Jsou to všechno větší rodinné podniky, a dobré jméno mají všechny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 192.76 (?), 10.2.2015 6:12

Takže Cabernet Cortis je vyprodaný a nebude.. NUTNĚ tedy scháním tip, kde by se dalo 20 sazenic sehnat. Snad ještě není tolik pozdě. Jde mi o to, že mám již udělanou konstrukci i přípravu a vyhnojení půdy, takže se mi nechce čekat další rok. Nevíte někdo, kam se ještě obrátit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika