Jak zvrátit poškození herbicidem?



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.171 (?)
24.8.2016 15:04
Glyfosát (účinná látka Roundupu) je inhibítorom (teda blokuje) jedného enzýmu, ktorý sa v rastlinách podieľa na tvorbe tzv.aromatických aminokyselín, flavonoidov, lignínov a trieslovín. Ide o zablokovanie tzv. šikimátovej dráhy (okruhu) a vedie k smrti rastliny. Neviem o tom, že by existovalo nejaké antidotum (protijed) na zvrátenie tohto herbicídneho účinku. Zostáva asi len čakať ako sa to vyvinie. Ja som zažil že Goji prežilo nechcený postrek Fondom, ale Goji je mimoriadne životaschopná rastlina. Problém je aj v tom, že glyfosát pri miernej expozícii aj keď rastlinu nezahubí, tak ju natoľko oslabí že tá potom podľahne chorobám ktoré by inak zvládla. IH
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 36.4 (?), 24.8.2016 12:26, zobrazeno: 2194x
Zdravím vás, zřejmě se mi tři sazenize révy "nadýchaly" výparů z Roundupu - aplikoval jsem jej nedaleko, aktuálně mají sazenice u listů ohlé okraje směrem vzhůru. Růst se zastavil a cca 14 dnů se sazenice nijak nevyvíjí, nicméně vypadají, že žijí. Jak bych jim mohl pomoci? Nebo je naděje, že na jaře po zkrácení na 2 očka znovu vyraší? Myslím, že se mi stejně nepodaří zapěstovat do zimy kmínek. Děkuji, Martin
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.171 (?), 24.8.2016 15:04
Glyfosát (účinná látka Roundupu) je inhibítorom (teda blokuje) jedného enzýmu, ktorý sa v rastlinách podieľa na tvorbe tzv.aromatických aminokyselín, flavonoidov, lignínov a trieslovín. Ide o zablokovanie tzv. šikimátovej dráhy (okruhu) a vedie k smrti rastliny. Neviem o tom, že by existovalo nejaké antidotum (protijed) na zvrátenie tohto herbicídneho účinku. Zostáva asi len čakať ako sa to vyvinie. Ja som zažil že Goji prežilo nechcený postrek Fondom, ale Goji je mimoriadne životaschopná rastlina. Problém je aj v tom, že glyfosát pri miernej expozícii aj keď rastlinu nezahubí, tak ju natoľko oslabí že tá potom podľahne chorobám ktoré by inak zvládla. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 4.177 (?), 27.8.2016 18:33

Ani já neznám žádný "protijed". Zkusil jsem rostlinky zkrátit, ucvaknul jsem cca horní třetinu a uvidím, jestli se chytí nějaké nižší očko a rozjede se růst a tedy i vývoj kořenů pro další sezonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 27.8.2016 21:14

Haste vodou-když nepomůže, alespoň neuškodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika