Interval mezi postřiky



host - 102.202 (?) 
21.5.2014 14:38, zobrazeno: 6059x

Jaký dloho musím čekat když jsem révu postříkal Quadrisem a za x dní bych ji chtěl postříkat hnojivem na list případně dalším postřikem proti něčemu jinému? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 21.5.2014 15:02

Quadris®Max, str.17.může být kombinován(při jednom ošetření) s běžně používanými fungicidy, insekticidy a běžně používanými hnojivy.Nedoporučuje se společné použití se smáčedly, oleji nebo dalšími vedlejšími prostředky.

S odělenými postřiky během několika dní by neměl být problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 57.69 (?), 21.5.2014 17:24

A sakra, tak tenhle manuál jsem nečetl. Spolu s Quadrisem jsem do postřikovače kápl kapku jaru, snad to nebude vadit... Nejspíš mám i vlnovníka takže postřik proti vlnovníkovi asi dostane přednost před hnojením (pokud by se to nedalo nakombinovat). Nebo plstnatost = vlnovník takže již aplikovaný Quadris by si to měl ošéfovat :-)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 22.5.2014 11:19

Přípravek Quadris vlnovníka "neošéfuje, protože je to fungicid.Na acari, mites fungují sirnaté přípravky, jako je například Kumulus WG, případně akaricidy  např. Magus 200 SC, Omite 570 EW, Sanmite 20 WP.

 Přirozenými nepřáteli hálčivců i svilušek jsou draví roztoči např. Typhlodromus pyri.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 57.69 (?), 22.5.2014 11:55

Důležita informace. Děkuji za odpověď. Koukám, že chemie kolem révy je snad ještě složitější než licenční program Microsoftu a jeho produktů...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 57.69 (?), 22.5.2014 12:15

Ještě podotázka. Pokud bych použil Sanmite stačí keř postříkat zhora na listy nebo je lepši ho vzít i ze spoda? Ze spod se mi to stříká blbě, nemám na to potřebný nástroj (mám pumpovací cca 2L postřikovač a ten pracuje prakticky jenom v omezené poloze)...

Případně má někdo nějaký tip na něco s čím se dá bezproblémů stříkat réva ze všech stran? Jde mi o desítky hlav takže stačí něco malého. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 14.199 (?), 22.5.2014 12:49

Tak ho zahoďte a kupte si postřikovač s nádobou a trubkou. Několik desítek hlav je minimálně 20 a to prostě stříkat budete muset. Nevím, proč takové mudrování. Jak byste s tím vehiklem stříkal třebas mšice?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 155.121 (?), 22.5.2014 12:56

Sanmite neprostupuje listem ani není systémové, takže se musí ošetřit právě i spodní strana listů, kde roztoči žijí. Systémově působí Masai. U nás nemá na vlnovníky a hálčivce registraci, jen na svilušky. V některých zemích má.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.91 (?), 22.5.2014 13:01

Proto se ptám. Můžete mě odkázat na nějaký konkrétní typ? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 14.199 (?), 22.5.2014 14:44

Solo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika