Fungicidy a míchatelnost postřiků na révu



Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 5.152 (?) 
26.7.2015 8:46, zobrazeno: 9987x

Zdravím účastníky fóra, založil jsem téma "Fungicidy a míchatelnost postřiků na révu".Potřeboval bych vědět, který fungicid na padlí révy by se dal smíchat s Acrobatem, dále s Ridomilem Gold MZ Pepite, s Folpanem, popřípadě i více možných kombinací. A zda má nějký význam a je to míchatelné k fungicidu Karathane přidat síru Kumulus nebo Sulikol.A má už někdo zkušenosti s fungicidem Cabrio Top?Díky, Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 232.73 (?), 27.7.2015 5:42

Míchání postřiků jsem zatím nedělal, ale s fungicidem Cabrio Top mám již 2 leté zkušenosti. Používám ho před květem a po odkvětu a zatím jsem spokojený. Další postřiky už dávám podle toho, zda chci zasáhnou proti plísni nebo padlí. Asi před týdnem se na 2 keřích objevilo několik flíčků plísně, tak jsem všech 40 odrůd postříkal Acrobatem. Vypadá to že zásah byl úspěšný a nešíří se to dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 27.7.2015 7:09

Pokud to výrobce nezakazuje, tak mísit lze. Karathane se sírou bych nemíchal. Připadá mně to zbytečné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 5.152 (?), 27.7.2015 22:57

Síra kromě padlí tuším potlačuje svilušky, nějaký ten význam by měla.Ten Cabrio Top si asi také pořídím, dnes již nejsou na trhu Quadris ani Hatrick, měli dobrou účinnost a bylo to dva v jednom.Teď nám tady na severní Moravě párkrát zapršelo a zvýšila se vlhkost vzduchu, bude potřeba révu hlídat.Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.235 (?), 28.7.2015 6:48
Dík za upozornění, Martine.Pořídil jsem si samé "rezistenty"(Solaris a pod.),mezi nimi i ten nějaký Hibernal (RR na něj přeroubuju).Zatím je klid, ale... Loni byl také dlouho klid a pak začal tanec. AB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 84.71 (?), 28.7.2015 8:03

Možná něco nevím, možná mi něco nedochází, ale proč přeroubovávat Hibernal nebo Solaris Ryzlinkem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 96.10 (?), 31.7.2015 1:27
Karathane New je přípravek "potlačující výskyt a škodlivost svilušek" - citát z návodu. Síra s K.N. použita v jednom postřiku - proč? Jakou by to mělo logiku? -FD-
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.10 (?), 31.7.2015 1:46
Zmiňované prášky (granulky) se dají míchat běžně snad s čímkoliv. Nejlepším vodítkem je však projít příbalové informace, V nich bývá popsaná mísitelnost. Obecně vzato - vyvaroval bych se použití měďnatého a sirnatého přípravku současně. To by pěkně zreagovalo, výsledek by ucpal sítka nebo trysky. -FD-
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 5.152 (?), 31.7.2015 7:28

Opsal jsem s katalogu Syngenty u použití Topazu a možné další mísitelnosti přípravků: Topas 100 EC - na padlí révy

U odrůd náchylných na padlí a v lokalitách a na lokalitách s vyšším podílem padlí v předchozím roce je možné využit tank-mix s kontaktními fungicidy na bázi síry pro zvýšení reziduálního působení.Při potřebě současně řešit ochranu proti písni révové a padlí révovému  je vhodné aplikovat tan-mix s fungicidy Ridomil Gold MZ Pepite nebo Ridomil Gold Combi Pepite (ošetření před a po odkvětu) při intervalech mezi postřiky 10-14 dnů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 5.152 (?), 31.7.2015 7:32

Co se týče současného použítí síry a mědi, třeba Kuprikol a Sulikol nebo Kumulus tak to byl přece před nedávnem základní prostředek na ošetření révy proti plísni a padlí, mísitelnost tam je povolena.A ještě se používá.Nebo se mýlím?Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika