Fungicidy a míchatelnost postřiků na révu



host - 96.10 (?)
31.7.2015 1:46
Zmiňované prášky (granulky) se dají míchat běžně snad s čímkoliv. Nejlepším vodítkem je však projít příbalové informace, V nich bývá popsaná mísitelnost. Obecně vzato - vyvaroval bych se použití měďnatého a sirnatého přípravku současně. To by pěkně zreagovalo, výsledek by ucpal sítka nebo trysky. -FD-
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 5.152 (?), 26.7.2015 8:46, zobrazeno: 10028x

Zdravím účastníky fóra, založil jsem téma "Fungicidy a míchatelnost postřiků na révu".Potřeboval bych vědět, který fungicid na padlí révy by se dal smíchat s Acrobatem, dále s Ridomilem Gold MZ Pepite, s Folpanem, popřípadě i více možných kombinací. A zda má nějký význam a je to míchatelné k fungicidu Karathane přidat síru Kumulus nebo Sulikol.A má už někdo zkušenosti s fungicidem Cabrio Top?Díky, Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 232.73 (?), 27.7.2015 5:42

Míchání postřiků jsem zatím nedělal, ale s fungicidem Cabrio Top mám již 2 leté zkušenosti. Používám ho před květem a po odkvětu a zatím jsem spokojený. Další postřiky už dávám podle toho, zda chci zasáhnou proti plísni nebo padlí. Asi před týdnem se na 2 keřích objevilo několik flíčků plísně, tak jsem všech 40 odrůd postříkal Acrobatem. Vypadá to že zásah byl úspěšný a nešíří se to dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 27.7.2015 7:09

Pokud to výrobce nezakazuje, tak mísit lze. Karathane se sírou bych nemíchal. Připadá mně to zbytečné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 5.152 (?), 27.7.2015 22:57

Síra kromě padlí tuším potlačuje svilušky, nějaký ten význam by měla.Ten Cabrio Top si asi také pořídím, dnes již nejsou na trhu Quadris ani Hatrick, měli dobrou účinnost a bylo to dva v jednom.Teď nám tady na severní Moravě párkrát zapršelo a zvýšila se vlhkost vzduchu, bude potřeba révu hlídat.Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.235 (?), 28.7.2015 6:48
Dík za upozornění, Martine.Pořídil jsem si samé "rezistenty"(Solaris a pod.),mezi nimi i ten nějaký Hibernal (RR na něj přeroubuju).Zatím je klid, ale... Loni byl také dlouho klid a pak začal tanec. AB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 84.71 (?), 28.7.2015 8:03

Možná něco nevím, možná mi něco nedochází, ale proč přeroubovávat Hibernal nebo Solaris Ryzlinkem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 96.10 (?), 31.7.2015 1:27
Karathane New je přípravek "potlačující výskyt a škodlivost svilušek" - citát z návodu. Síra s K.N. použita v jednom postřiku - proč? Jakou by to mělo logiku? -FD-
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.10 (?), 31.7.2015 1:46
Zmiňované prášky (granulky) se dají míchat běžně snad s čímkoliv. Nejlepším vodítkem je však projít příbalové informace, V nich bývá popsaná mísitelnost. Obecně vzato - vyvaroval bych se použití měďnatého a sirnatého přípravku současně. To by pěkně zreagovalo, výsledek by ucpal sítka nebo trysky. -FD-
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 5.152 (?), 31.7.2015 7:28

Opsal jsem s katalogu Syngenty u použití Topazu a možné další mísitelnosti přípravků: Topas 100 EC - na padlí révy

U odrůd náchylných na padlí a v lokalitách a na lokalitách s vyšším podílem padlí v předchozím roce je možné využit tank-mix s kontaktními fungicidy na bázi síry pro zvýšení reziduálního působení.Při potřebě současně řešit ochranu proti písni révové a padlí révovému  je vhodné aplikovat tan-mix s fungicidy Ridomil Gold MZ Pepite nebo Ridomil Gold Combi Pepite (ošetření před a po odkvětu) při intervalech mezi postřiky 10-14 dnů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 5.152 (?), 31.7.2015 7:32

Co se týče současného použítí síry a mědi, třeba Kuprikol a Sulikol nebo Kumulus tak to byl přece před nedávnem základní prostředek na ošetření révy proti plísni a padlí, mísitelnost tam je povolena.A ještě se používá.Nebo se mýlím?Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika