Druhé kvetení



Stránky: 1,  2   
host - 57.149 (?) 
14.7.2014 10:01, zobrazeno: 5342x

Chtěl bych se zeptat zkuešných čím je způsobeno že některé keře mně teď nasadily znovu květenství a začínají kvést - přitom na stejném keři už jsou hrozny pomalu ve finální velikosti bobulí. Není to nijak masivní, ale na keři tak dva tři květenství najdu...

Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 14.7.2014 10:16

a není to náhodou na výhonech, co měly být při "zelené práci" dávno pryč? Ano, po období sucha nastalo vlhčí období a probudily se nové výhony, které mohou kvést, ale bude vhoné je odstranit při regulaci velikosti asimilační plochy (osečkování apod.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 57.149 (?), 14.7.2014 11:13

Je to možné, díky za vysvětlení. Vidím, že v tom pořád ještě nemám jasno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 172.1 (?), 14.7.2014 18:44

Zdravím, po kontrole jsem také našel nové květy na zálistcích ve vyšších patrech nad drátěnkou.  Odstranit celý fazoch nebo stačí sundat květ. Pro lepší vyzrání se doporučuje fazochy nad hroznem ponechat.

Díky Jirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 14.7.2014 19:48

Pokud máte řádné třapce níže, tak ty pozdní, co vyrůstají na zálistcích výše odstranit můžete-nevyvinou se.Pokud v budoucnu mráz v květnu spálí květy, budou se hodit právě ty pozdní, které mrazu ujdou(vyvíjejí se spolu s letorostem později),a někdy přinesou alespoň nějakou úrodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 73.68 (?), 14.7.2014 22:54

Trochu zmatené. Ty letošní zálistky už k ničemu nebudou, při řezu se odštípnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 15.7.2014 10:20

Zálistkové hrozny - to je takovádrobná třešnička na dortu. Některé odrůdy, například Pannonia Kincze a její potomci vytvářejí zálistkové hrozny pravidelně a ve značném množství. Je to taková druhá malá úroda, která v souběhu s hlavními hrozny ale dozrává velmi pozdě, takže v nevinařských oblastech zřídkakdy stihne dozrát. Mně tohle dělá manapříklad odrůda Diamant, některé další odrůdy už v menší míře. V každém případě, zálistkové hrozny jsou vždy malé a nemohou konkurovat hlavní úrodě. Myslím si, že vzhledem ke svojí velikosti nijak podstatně keř nevysilují, v tom smyslu, že by podstatným způsobem oslabovaly tok výživných látek do hlavních hroznů. Proto jich vždy pár ze srandy na keři ponechám a když se poštestí a dozrají, tak se raduji, když mohu třeba v půlce listopadu, jdouc kolem keře, něco z něj ozobnout. Jak píše p. moudivláček, když nám z jara keře omrznou a hlavní úroda je fuč, jsme rádi že tyto odrůdy, které umí podruhé zakvést a přinesou náhradní utěšující mini úrodu.

Pro zajímavost, některé keře mívají snahu vytvářet okvětí i na úponcích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 21.134 (?), 15.7.2014 15:59

U mě by kvetly asi tak v září a pokud by nebyla vostrá zima, možná v únoru nad zbytky tajícího sněhu by bylo něco k ozobnutí, hehé.

Ale abyste si nemysleli, že jsem spadnul z ledovce, tak i mě předloni takto podruhé v půlce léta vykvetlo Nero. Bohužel ani na Vánoce bobulky nezaměkávaly. PH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 255.92 (?), 16.7.2014 14:29

já bych se zase ráda zeptala-letos mi víno poprvé vyrašilo obrovvské množství květů, ale nezůstal jediný hrozen-všechny zaschly-poradíte čím to mohlo být?Děkuji Yw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 16.7.2014 14:36

Důvodů může být více: odrůda s jednopohlavními květy, roztoči, plísně, fyziologické poruchy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika