Doporučene vedeni



TOM2 - (3) - 18.232 (?) 
27.2.2014 11:05, zobrazeno: 6062x

Dobry den.Jake vedeni je vhodne pro stolni odrudy Chrupku červenou, Pola, Aivaz a Ester? Děkuji T.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 41.143 (?), 27.2.2014 11:17

Kmínek by měl mít 1 - 1,2 m, protože stolní odrůdy oblibují zásobu strarého dřeva. Vhodné je rýnsko-hessenské vedení na jeden tažeň. Jeden tažeň kvůli kvalitě hroznů. Počet oček závisi od odrůdy. Jsou taká co dobře plodí při 6-7 očkách, ale jsou i taková jako Neptún, který potřebuje dlouhý tažeň 9-10 oček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
TOM2 - (3) - 18.232 (?), 27.2.2014 12:12

Přemyslel jsem vodorovnem kordonu aby to melo dostatek stareho dreva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 27.2.2014 12:44

Chrupku červenou jsem vyvedl na garáž s dvěma vodorovnými tažni.Rodí tam ke spokojenosti 40 let.Letos jsem část starého dřeva nechal obnovit.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 27.2.2014 12:46

U klasických stolních odrůd preferujeme velké hrozny s velkými bobulemi, proto je vhodnější řezat na delší plodné dřevo. Velká květensví se vyvíjejí až na vzdálenějších očkách réví, což jsou očka, jejichž internodia již mají standardní, nezkrácenou délku. Rýnsko-hesenské vedení s vyšším kmínkem a řezem na tažně bude pro vás optimálním tvarem. Můžete si zapěstovat keř samozřejmě i do tvaru vodorovného, či šikmého kordónu, ale nesmíte réví (=loňské letorosty) řezat na krátké čípky. Pak by se vám urodily jen menší hrozny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
TOM2 - (3) - 18.232 (?), 28.2.2014 15:25

A musi byt u . Rýnsko-hesenské vedení zasobni cipek je to lepsi a kdyz ano a vyroste mi z neho strapec mam ho nechat.nebo utrhnout kvuli vyzrani dreva na pristi rok

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 28.2.2014 16:12

strapec mam ho nechat.nebo utrhnout

Tak to je věc, kterou jsem se též nikde nedočetl, Osobně nechávám 1, ale nemyslím si, že je to 100% správně. Hodně bude záležet na kondici kéře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika