Co vaše réva? (2014)



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?) 
13.1.2014 8:01, zobrazeno: 198829x

Dobrý den všem.

Vypadáda to, že všichni jsou zalezlí ve sklípcích a školí víno, takže jsem si dovolil založit vlákno pro rok 2014. Chtěl bych předně popřát nám všem příznivý rok pro naše více, či méně amatérské pokusy s vinnou révou. Zároveň bych chtěl poděkovat všem za cenné informace a ochotu je sdílet s ostatními.

No a k věci. Byl jsem o víkendu na viničce pro nějaký řízky a vypadalo to tam jak někdy v půlce dubna. Pupeny téměř všech odrůd byly hezky narašený ve stadiu vylezlých chlupků z pupenů. Po řezu réva docela i zaslzela. Jsem docela zvědav. jak se s tím réva vypořádá.

S pozdravem GB

PS A jedna pro začátečníky: než začnete stříhat, tak si nejdříve vypněte drátěnku, jinak na to budete pak zírat, jako já  surprise

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 13.1.2014 8:22
U mne v Břeclavi pokles teploty o 20°, včera nad deset a dnes ráno mi to v autě ukázalo -9°C, od zítřka už zase hodně nad nulou a mokro, mokro a zase mokro. Taky průběžně odebírám řízky, pokud střihám révu tak nechávám o nějaké to očko navíc pro případ větších mrazů. Napadlo mne že bych to všechno projel i nyní v těchto teplech Sulkou, co vy na to?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 13.1.2014 9:00

Také jsem o tom přemýšlel. Mám ale teď poněkud jiné starosti a tak to zatím neřeším. Popravdě se přiznám, že netuším jak to bude s účinností/ekektivností. Jestli to nebude prostě jen zbytečné, protože tam před mrazem nalezou během "zimy" další nový squateři a bude nutné to na jaře stejně zopakovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 128.42 (?), 13.1.2014 20:25

Minulý týždeň som odoberal daaké rezky pre záujemcov v ČR a SR, ale očka sa mi nezdáli narašené. Na reze bolo drevo suché. Ale, ako píše Mirek, pôda je mokrá. Čakám, kedy trochu primrzne, aby som ťažkú hlinitú ornicu zbytočne neušliapával, aj keď chodím po zatrávnenom medziradí a boty mám čisté. Dnešný ranný mráz som mal "já houska" využiť, ale musel som ísť do práce. Ani po anglickom trávniku by sa nemalo cez zimu chodiť a skákať. Chcel by som vo vinohrade začať s rezom, prednostne u koreňov, ktoré chcem v apríli preočkovať- cca 60-70 ks. Skúsim tento týždeň a uvidím, ale skôr to vyzerá, že budem musieť čakať na koniec januára, kedy by snád mohlo byť mrazivejšie. Americká zima by nám na druhej strane naše plány riadne zavarila.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 8.3.2014 15:22

tak a je to tu, superpozdní odrůda Cerason to vzala hopem a už pláče surprise

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 8.3.2014 16:24

Môje Solarisi placu uz druhy tyzden, takisto aj niektore ine odrody, neviem z hlavy ktore.

Co ma ale prekvapilo je ze Rizling vlassky uz tiez place, a to nie je vôbec na chranenom stanovisti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 8.3.2014 17:05

V HK zatím nepláče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 18.3.2014 18:39

Krásné slunečné počasí během minulého týdne mě navnadilo ošetřit o víkendu révu Sulkou, deštivé počasí doprovázené vichřicí však na to mělo poněkud jiný názor. Réva moc nepláče protože mám většinu ostříhanou ale raší, raší jako divá. Přidávám pár dnešních snímečků, bohužel některé hůře zaostřené.






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 18.3.2014 19:18

V HK nepláče a ani téměř neraší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
centor - (23) - 224.13 (?), 18.3.2014 21:23

No Mirku máte to dost napřed, tak aby Vám to ještě nepomrzlo později. Riziko mrazíků je ještě veliké...

V Praze pláče a chystá se rašit jen Tramín u jižní zídky, ostatní ještě nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika