Co vaše réva? (2014)



host - 178.235 (?)
20.8.2014 0:10

I JM má své místní podmínky.Převládající sucho způsobilo to, že se některé stromy po výsadbě neujaly a běžná zálivka byla nedostačující.Hlavně broskvoně.Ty reagovaly na menší přísun vody nejvíc. AB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
host - 41.143 (?), 17.8.2014 14:24

Pro porovnání...

Premier, Arkadia,  Bespodobnyj, Negra
Premier, Arkadia, Bespodobnyj, Negra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petik - (29) - 34.163 (?), 17.8.2014 18:42

Až na Solaris a Prim je všechno tvrdý jak brok, v naší poloze vždyť "před týdnem" přestalo chumelit... Ale zato, věřte nevěřte, skutečně nulová chemická ochrana. 

Prim
Prim
Nero, sazenice druhým rokem a už rodí!
Nero, sazenice druhým rokem a už rodí!
MOPR
MOPR
Svatovavřinecké
Svatovavřinecké
Solaris
Solaris
Žlutý Muškát
Žlutý Muškát
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 17.8.2014 19:35

Sklízím Solaris.Kvůli ptactvu, které jsem v zimě ze soucitu přikrmoval.Kosové odletí z místa činu dokonce drze až po rozhrnutí listí.Refraktometr naměřil 19°,cukroměr po vylisování moštu 16°NM.Někdy méně znamená více a letos to platí stoprocentně.Zaměkávající Sevar se stal pro kosy náhradním zdrojem obživy.Co vy ostatní?   AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4469) - 38.136 (?), 17.8.2014 22:05

Mně špačci obrali ještě skoro zelený Dornfelder. Vloni byl nádherný, bez sítí až do sklizně. Na Vroege VDL jsem síť dal hlavně proti špačkům, vosám nechutná. Celé odpoledne jsem si hrál s hrozny V 25-20. Balil jsem je do gázy (gáza role 0,9x10 m, asi 100,- Kč) proti vosám. Sáčky by byly lepší, s metráží se blbě pracuje, ale nikde jsem je na internetu nenašel. V 25-20 je už skoro zralý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 18.8.2014 22:24

Réva je nalitá vodou, napadána vosami a ptáky, a vypadá to, že nastoupila plíseň šedá. Údajně padlí již v době zaměkání bobule nenapadá, a tak ten šedý povlak na bobulích by měla být právě třetí choroba v pořadí, která révu letos napadla. Kodrjanka shazuje listy ve velkém (peronospora), na zkoušku ošetřené mladé réví je ještě v horším stavu než před ošetřením,  zdá se mi, že postřiky již fungují opačně než mají. Bobule a střapce jsou pěkně urostlé, ale chybí jim slunko, bobule praskají, stačí o ně zavadit a padají z hroznu, přitom nejsou moc sladké. Včera přeprchlo, před chvílí lilo, pršet má zítra i pozítří. Tohle další podělané léto svědčí jen paprikám, réva narostla, vybarvila se, ale už min. 14 dnů je stále stejná, prostě nezraje.

Réví týden po ošetření
Réví týden po ošetření
Réví týden po ošetření
Réví týden po ošetření
Kodrjanka vypadá lépe než chutná
Kodrjanka vypadá lépe než chutná
Kodrjanka, která byla ošetřena giberelinem
Kodrjanka, která byla ošetřena giberelinem
Arkadia
Arkadia
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4469) - 155.121 (?), 19.8.2014 8:41

Stejně to je zajímavé, jak se na jihu Moravy stále motají mraky a prší (i vloni). Já v HK skoro denně musím zalévat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 19.8.2014 9:03

I vloni, i předloni, i před třemi lety... Buďte rád, jen včera do půlnoci lilo asi pětkrát, teď od rána od sedmi furt. Včera jsem si přinesl ze zahrady melouny, ale abych pravdu řekl, tak na ně v té tmě nemám ani chuť.

Včera jsem vystříhaval ze střapců popraskané bobule, dnes si to asi zopáknu, pokud tedy nebude ještě chcát.

Réva tady nezraje ale u silnice už se prodává burčák laughlaughlaugh.  Je to zajímavý pohled jak jim to stojí na slunku celý den a "nic" to nedělá laughlaughlaugh Viděl jsem prodej burčáku i v Novosedlích ve sklepě, ale podle mne to musí být vyhoněné cukrem, navíc Iršay (ten bývá první) je pro můj vkus moc voňavý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 20.8.2014 0:10

I JM má své místní podmínky.Převládající sucho způsobilo to, že se některé stromy po výsadbě neujaly a běžná zálivka byla nedostačující.Hlavně broskvoně.Ty reagovaly na menší přísun vody nejvíc. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 19.8.2014 22:12

Nafotil jsem napadení bobulí. Podle mne je to plíseň šedá, jde do zevnitř hroznu, někde jsou bobule již zhnilé. Podobá se to hodně na padlí, ale v této době jsou bobule skoro jedlé a na ně by padlí již nemělo jít. Tato plíseň umí bobule i popraskat, ale v tom mokru těžko říci co je hlavní příčinou, vidímto spíše na vodu. Dnes celé dopoledne lijáky, že byl problém udržet auto na silnicích, pole už místy vodu ani nebrala...



Jinak je Talisman nádherný, snad dozraje.
Jinak je Talisman nádherný, snad dozraje.
Beloe Čudo se letos hodně povedlo, mohlo by být sladší, ale je dobré.
Beloe Čudo se letos hodně povedlo, mohlo by být sladší, ale je dobré.
At-6-3-sk
At-6-3-sk
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 21.8.2014 6:49

Včera jsem chutnal Nero a je už třetí týden stále trochu trpké, nevím zda je možné tuto odrůdu "přetížit", ale stále čučí a jen "stárne" a nezraje. Jedlé sice je, ale není to ono. Je to pro tuto (pro mne nezajímavou) odrůdu poslední sezona, stejně tak jako pro Krasotku. Krasotka je pěkná, atraktivní, ale stačí kolem ní projít s konvou vody a už praská. Tohle tuto odrůdu naprosto degraduje.

Sklízené hrozny mají hodně velké bobule, ale jsou nalité vodou a chybí jim sladkost. Odrůdy ošetřené giberellinem tak vodnaté nejsou, ale zase mají jiné mouchy. Třapina je přímo "dřevnatá" a bobule mají tendenci při sebemenším dotyku opadávat.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika