Co vaše réva? (2014)



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?)
24.7.2014 22:49

Olej žlukne a páchne...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
Vladis - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 171.178 (?), 23.7.2014 18:53

Mne tento rok prinesie Nero panenskú úrodu, už sa začína farbiť, tak sa teším na prvú degutáciu. Inak stoláky pestujem len okrajovo pár kusov. Ak by som mal zhodnotiť tlak chorôb, akurát Dunaj a prekvapivo Bianka sú "chytené" perenospórou na listoch, ale sú to len ojedinelé fľaky veľkosti mince. Na Veltlínskom červenom sa perenospóra a múčnatka riadne vyriadili. Hrozno nestriekam lebo kvôli pár neodolným kusom sa mi to neoplatí. Na všetkých odrodách vidieť na listoch deficit horčíka takže rozmýšľam že na jeseň prihnojím dolomitickým vápencom.

nero 23.júl
nero 23.júl
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 98.250 (?), 24.7.2014 20:54
Letos jsem se rozhodl ošetřovat révu pouze Biotonem (emulze vody repkoveho oleje a lecitinu. Hlavně z důvodu ze révu mám vedle jezírka z jedné strany a vedle záhonu se zeleninou z druhé) Zatím to musím hodnotit jako úspěšné. Problém je ze je potřeba dokonale pokryt listy i plody na což mám mizerný postrikovac, dal mne dělá problémy aktuální počasí s intenzívními prehankami které to prostě z rostliny splachne. Take to podezírán ze to umocňuje citlivost k úžehu. Mate někdo vlastni zkušenosti?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 24.7.2014 21:25

Nevím kolih hlaviček révy máte, ale tohle se hodí tak dvě-tři, nemluvě o tom že se bobule lesknou jak psí kulky, to jak jsou mastné, navíc zalepený postřikovač a vše okolo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 24.7.2014 22:49

Olej žlukne a páchne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.235 (?), 25.7.2014 12:02

Bioton vůbec nedoporučuji. Mám jen révu u domu, ale i tak mě to štve ještě teď. Protože vloni mi zaútočilo padlí tak jsem použil zbytek biotonu + jar, jak tam píšou a zcela jsem si hrozny zničil. Mastné a smradlavé, umít to nešlo. Celá loňská úroda šla do popelnice. Žrát se to nedalo. Takže letoz za mě jen chemii. Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 25.7.2014 12:08

A už jste zkoušel ten pomerančový olej lisovaný za studena?PREV-2B, ten zajisté smrdět nebude, bez OL.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 23.98 (?), 29.7.2014 11:08

Tak sem posléze napiště, jak se vám to osvědčilo. Kromě toho, že se mi účinek olejové emulze nezdál nikdy dostatečný jsem našel kdesi tabulku fytotoxicity postřiků a olejové látky byly o řád nejhorší asi vlivem zanesení průduchů, pak dlouho nic, potom mědnaté přípravky a pak ostatní. Pokud se tedy nepletu. A na nějaké diskuzi citrusářů se psalo, že citrusy je nesnášejí vůbec dobře..?!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 28.7.2014 22:04

Já nevím, co mi uteklo, ale proti chloroze (nedostatku hořčíku) chcete dát dolomitický vápenec? Vápník právě blokuje příjem hořčíku - nebo je tu něco nového, co se ke mně nedostalo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 29.7.2014 8:56

Včera jsem pozoroval na révě nástup světle zelené barvy. Mám Hycol K - réva, ale to asi nebude to pravé na chlorozu. Ošetření hnojivem na list bude nezbytné. Zároveň musím konstatovat že opakovaný postřik Karathanem asi zabral, povlaky na listech zasychají a spory na bobulích černají. Počasí však dělá vše proto, aby tomu tak nebylo, bohužel. Alespoň začínám odlisťovat zony hroznů aby to luftovalo, pak nastoupí pytlíky proti hmyzu, ptákům a ůžehu. Co je pozitivní, tak letos není vidět vosy a sršně. Vloni likvidovali bzučáci již broskve ve velkém, a letos zatím ťuk ťuk ťuk, ani na révě nejsou vidět.

Talisman a At-6-3-sk
Talisman a At-6-3-sk
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 25.7.2014 17:32

Přikládám pár snímečků révy. Vybarvuje se Nero, Kodrjanka, Kišmiš Lučistyj,  Dunav, trochu i Glaša, Lora s "vertiko"  Arkádií je čím dál krásnější. Vosy nepozoruji ale nějaké vpichy na bobulích ano, nevím od čeho jsou ale pro sichr navleču pytlíky. U révy běží OL postřiku proti padlí a tak nechci zatím koštovat.

Lora
Lora
Lora
Lora
Na Kodrjance se podepsala peronospora hodně, tohle z květenství  zůstalo.
Na Kodrjance se podepsala peronospora hodně, tohle z květenství zůstalo.
Arodita - taky zůstaly jen asi 4 střapce.
Arodita - taky zůstaly jen asi 4 střapce.
Zbytky Dunavu
Zbytky Dunavu
Tohle má taky na svědomí peronospora na květenstvích - Arkadia
Tohle má taky na svědomí peronospora na květenstvích - Arkadia
Na tomhle keři jsou naopak střapce nádherné, doufám že dozrají.
Na tomhle keři jsou naopak střapce nádherné, doufám že dozrají.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika