Co vaše réva? (2012)



   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33   
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?) 
4.11.2012 16:07

Trochu jsem proklestil nějaké hodně zarostlé hlavy "nezajímavých" odrůd a prohlídl ostatní. Letos jsou velké, přímo obrovské rozdíly v růstu réví. Réva shodila většinu listů, jen podnožová odrůda je ještě krásně zelená, jako by ani nebrala ohled na počasí. Již nyní se dá poznat jak moc dokázalo réví vyzrát. Nejlépe jsou na tom ty hlavy, které letos rodily, v délce výhonů i ve vyzrávání dřeva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 171.192 (?), 4.11.2012 16:58

Dobrý den.Z předloni ze100 zasazených sazenic letos na jaře po týdnu holomrazů s noční teplotou hluboko pod -20st.přežilo 50%,to co přežilo v květnu zmrzlo ale znovu obrazilo.Vymrzlou révu jsem dosadil.Přes časovou ztrátu réva dobře narostla.Rozdíly v růstu mám také, ale dá se říci, že do 1,5 m jich většina vyzrála-réví zhnědlo.Loni jsem na zimu révu přihrnul.Letos také přihrnu a ještě zkusím révu obalit papírem z kartonu a budu doufat, že tak extrémní mrazy již nebudou.Myslíte, že má smysl obalovat révu, nebo je to zbytečná práce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 4.11.2012 18:22

To Vám neporadím, pěstuji jen stolní odrůdy a mívám problémy spíše s pozdními jarními mrazy kdy vymrzají narašená očka nebo květenství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 198.75 (?), 9.12.2012 17:50

dobry den, ja som minuly rok obalil vinič do izolacie na trubky na kúrenie. Ale asi to moc nepomohlo, očka pomrzli.Úrodu sme mali aj z novu vyrašených očiek. Tento rok som vačšinou poodvazoval od tyčiek a prikril zeminou. Ohybal som ich opatrne, aby sa nepolamali.Na to som dal ešte pre istotu čečinu.Dufam, že to pomože.Kedy proim Váa strihate v sklenniku? Ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 198.75 (?), 9.12.2012 17:56

Kedy strihate vinič v sklenniku? Tiež koncom februára? Ďakujem. Jardo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 107.37 (?), 31.12.2012 10:47

Dobrý den, zajímalo by mě, jaké odrůdy upřednostňujete, co se týká chuti.Je jasné, že každá odrůda má své pro i proti, že někdo nefandí ovocné chuti, že když pořádně vyzrají, jsou výborné všechny, apod. Jde mi jen o to, která je pro vás ta nej chuťově, at je stolová nebo moštová.

Mně letos nejvíc chutnaly  /ze 17 odrůd/:

1.Karmakod
2.Ajvaz
3.Nero
4.Vitra

z bílých:

1.Liepajas Dzintars
2.Elegant Svechrannij
3.Prim
4.Krystal

bezsemenou mám jen jednu a ta vedla i u návštěv:

1. Somerset Seedless - svou jahodovou chutí

Přidá se někdo? smiley Děkuji, K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  31,  32,  33   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika