Čo na osy?



host - 92.198 (?) 
20.7.2012 23:35, zobrazeno: 6645x

Hrozno mi ešte nezačalo poriadne zrieť a už sa do neho púšťajú osy. Fľaše so sirupom nechcem podkladať, aby som neprilákal ďalšie. Ako tie hladné osy odpudiť?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 58.114 (?), 21.7.2012 9:19

Zkuste dát do PET flašek místo sladkého sirupu koření hřebíček. Někde jsem četl článek nějakého zahrádkáře, že hřebíček ponořený do vody odpuzuje hmyz (mouchy, komáry i vosy). Autor článku to měl vyzkoušený v chatě, kde do otevřeného okna dal do misky asi 15 ks hřebíčků, zalil vodou, nechal louhovat a jen občas doléval vodu.
Třeba by tato ochrana mohla částečně odpuzovat vosy i na vinici (nemám ale osobně vyzkoušeno). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 7.8.2013 13:35
Tenhle problém nastává opět i u mne. Na střapce nasazuji pytlíky z bílé netkané ale ošetřit takhle všechny se nedá, zvláště když je úroda bohatá. Co dát do zavěšených sklenic nebo petek? Vloni jsem na strom dával sirup, pivo, kvasnice, nějaké vosy to přitáhlo ale broskve byly stejně z poloviny zlikvidovány. Máte někdo něco osvědčeného?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 208.154 (?), 7.8.2013 23:09

Zdravím Mirku! Prekvapil ste ma! Práve dnes som chcel na portál zavesiť vlákno Čo sa stalo s osami? Zatiaľ som videl iba jednu. Pritom podmienky pre "hniezdenie" majú idálne: teplo, sucho, dostatok potravy... Nehovorte tým břeclavským osám, že tady majú "pole neorané". Senica nie je od Břeclavi ďaleko.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 8.8.2013 5:50

Vos je celkem hodně, letos se však více věnují sladkému po mšicích na broskvoních a na révu lítají jakési malé (mladé?), že by vosí dorost? Skoráky na zahradě už skoro zlikvidovaly, u baráku se věnují nejvíce Kišmišu, dal jsem ho do pytlíků a sleduji na co se vrhnou nyní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 163.107 (?), 8.8.2013 15:43

Dnes som si vo vinohrade všimol, že osy idú akurát na dozrievajúci Platovskyj. Voňavú zrelú červenú Gunu nechávajú na pokoji. Irsai Olivér za nimi v dozrievaní pokrivkáva. V sobotu sa pustím do oberačky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 254.19 (?), 25.8.2013 8:31

Taky mám letos problém s vosama. V minulých letech hrozny ve skleníku zase hodně plesnivěly i když jsem stále větral. Letos zase ty vosy... ale mně vosy napadají všechno, co zraje a je sladké. Takže třeba rajčata ne.

Ty hrozny co pěstuji ve skleníku jsou pravděpodobně nějaká bulharská odrůda. Přikládám foto.  Alex

hrozny ve skleníku
hrozny ve skleníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika