Čím budete ošetřovat vinnou révu v příštím roce



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?)
19.10.2016 20:28

Mám vyzkoušeno na mých cca 10 keřích klasických i odolnějších odrůd: Zásadní choroby révy: Padlí révy a plíseň révy (peronospora). Velmi důležité jsou tři první postřiky. Musí se udělat VŽDY! I když je sucho, i když leje, i když je réva zdánlivě zdravá a vše je zalité sluncem. Ve fázi pěti listů na letorostu, při dokvétání a za deset dnů po druhém postřiku. Pak se musí sledovat počasí a stav révy a každých deset, čtrnáct dnů provádět další postřiky. Padlí má rádo sucho, rosy a přeháňky, plíseň zase trvalý déšť. Přípravků je mnoho, ale vystačím si proti padlí: Discus, Ortiva nebo Zato. A z jiné skupiny na prostřídání třeba Talent nebo Topas. Proti plísni úplně stačí Acrobat nebo Ridomil MZ a na prostřídání měď (Champion, Kuprikol). Vždy kombinuju přípravek proti padlí s přípravkem proti plísni. Réva kvete pozdě a nejranější stolní odrůdy začínají zrát už v průběhu srpna. Takže těch postřiků nakonec nebude moc. Pozor na ochrannou lhůtu. Takže bych dal jako první např. Zato + Acrobat, pak Talent + měď, potom Zato + Acrobat, Talent + měď....

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 179.6 (?), 10.10.2016 16:41, zobrazeno: 10535x

Jsem úplný začátečník a v loňském roce jsem zasadil 20 hlav stolní vinné réva. Dopředu, neznalý, jsem zakoupil "OptiKombi vinná réva" a myslel, že tím je vše zachráněno. Jaro i léto jsem stříkal listy révy jen přípravkem "Kopřiva +". A už jsem myslel, že nemusím používat žádné chemické postřiky. Začátkem září jsem našel usychající listy. Myslel jsem, že je to začátek podzimu a ona perenospora. Postříkal jsem, listy teldorem, ale už pozdě. Navíc jsem zjistil, že v soupravě Optikombi je Melodi Combi 63,5 WG a dozvěděl jsem se, že není pro stolní odrůdy. Optikombi už nesmějí vyrábět. Proto se ptám: čím budete ošetřovat vinnou révu v příštím roce. Prosím o název přípravku a v kterém období aplikovat.

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
stan0 - (16) - 125.201 (?), 13.10.2016 13:34

Ake to mate odrody? Od toho silne zavisi pocet potrebnych postrekov.
Kupili ste "rezistentne" odrody a predajca vam tvrdil, ze to zvladnu aj bez postreku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 236.254 (?), 14.10.2016 16:26

Prodejce mě netvrdil, že jsou to PIWI odrůdy, ale skoro celý rok vydržely bez jakéhokoli postřiku. Až v září některé dostaly peronosporu. Chtěl jsem si zavčas nakoupit přípravky proti všem nemocem vinné révy a návod, jak a kdy je použít. Mám jen stolní odrůdy: Galahad, Lakemont, Kišmiš 342, Himrod, Vanessa, Talisman, Venus, Afrodita, Romulus, KoKl, Augustýn. Prosím o radu zkušených kdy a jaké přípravky k ochraně révy používají. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 17.10.2016 9:44

Zkuste si něco přečíst. Minimum je alespoň pdf p. Kratochvíla o pěstování révy. Lépe zakoupit nějakou brožuru (Kraus, Pavloušek). Nebo hledat základy na Inetu, ale to je paradoxně delší.

GB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 175.4 (?), 19.10.2016 11:08

Mám zakoupené a přečtené všechny vydané brožůry jak od Pavlouška, tak od Krause. V nich je málo napsáno o jednotlivých prostředcích na ochranu révy vinné. Ani se nedivím, protože každým rokem docház í k vyřazení určitých fungicidů, které se používaly a v dalším roce už jsou zakázány. Proto titule v příštím roce. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 203.234 (?), 19.10.2016 11:38

Sledujte Galati.sk vše popsano dle ročních období.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 175.4 (?), 19.10.2016 13:38

Včera jsem se na galati zaregistroval. Potom jsem zjistil, že informace zajišťují jen pro jižní Moravu. Čechy se nedají zadat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 33.202 (?), 17.10.2016 10:42

laugh otázka temer ako od analfabeta crying , predsa kadý rok sú iné povolené prípravky! a každý rok je iné počasie, takže sú aj iné choroby! enlightened takže je treba robiť inú ochranu!cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 19.10.2016 20:28

Mám vyzkoušeno na mých cca 10 keřích klasických i odolnějších odrůd: Zásadní choroby révy: Padlí révy a plíseň révy (peronospora). Velmi důležité jsou tři první postřiky. Musí se udělat VŽDY! I když je sucho, i když leje, i když je réva zdánlivě zdravá a vše je zalité sluncem. Ve fázi pěti listů na letorostu, při dokvétání a za deset dnů po druhém postřiku. Pak se musí sledovat počasí a stav révy a každých deset, čtrnáct dnů provádět další postřiky. Padlí má rádo sucho, rosy a přeháňky, plíseň zase trvalý déšť. Přípravků je mnoho, ale vystačím si proti padlí: Discus, Ortiva nebo Zato. A z jiné skupiny na prostřídání třeba Talent nebo Topas. Proti plísni úplně stačí Acrobat nebo Ridomil MZ a na prostřídání měď (Champion, Kuprikol). Vždy kombinuju přípravek proti padlí s přípravkem proti plísni. Réva kvete pozdě a nejranější stolní odrůdy začínají zrát už v průběhu srpna. Takže těch postřiků nakonec nebude moc. Pozor na ochrannou lhůtu. Takže bych dal jako první např. Zato + Acrobat, pak Talent + měď, potom Zato + Acrobat, Talent + měď....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 148.16 (?), 20.10.2016 8:40

Děkuji mnohokrát. Konečně se našel člověk, který chce poradit a nehraje si na odborníka. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika