Choroba nebo škudce revy



host - 183.109 (?) 
21.7.2016 19:33, zobrazeno: 2478x

Dobry den, rad bych poprosil zkusene pestitele o radu. Nekolik let mam u jizni zdi tri hlavy odrudy miler.Puvodne jsem je sadil aby stinily a za ty roky jsem sklidil snad 3 krat. Vzdy se na nich objevi nejaka (plisen) a hrozny nedozraji Letos jsem zkousel mednaty postrik, listy zatim nezloutnou a nepadaji, ale hrozny vypadaji stejne jako bez postriku. Poradi nekdo prosim co se s tim da delat? Dekuji f


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 219.23 (?), 21.7.2016 20:17
Je to padli a hodne rozjete, mednate pripravky jsou na perenosperu. Zkusil bych to trochu zachranit nejakym systemem, napr. Diskus, Zato, Falcon, Quadris a ten je i na perenosperu, kterou taky dost MUllerka trpi, kdyz hodne prsi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 113.229 (?), 22.7.2016 8:45

Discus, Zato a Quadris jsou strobiluriny, které se doporučuje používat preventivně, nemají kurativní (léčivý) účinek. Nevím, jestli v tomto stadiu pomůže Falcon, případně Prosper. Každopádně na padlí je nutné pamatovat a po odkvětu proti němu ošetřovat třeba Falconem nebo Dynali či IQ Crystal. poslední dvě jmenované jsou i v malém balení. Jinak měďnaté přípravky mají malou účinnoust proti padlí, na padlí je lepší třeba Kumulus se sírou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.50 (?), 23.7.2016 8:33

Takto napadené hrozny nelze zachránit ale i tak je nutný postřik na záchranu listů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika