Choroba na révě vinné



host - 144.132 (?) 
27.7.2013 7:02, zobrazeno: 4557x

Dobrý den.
Prosím o radu o nemoci vinné révy. Mám na zahradě cca 30 ks révy, ale letos ji postihla nějaká nemoc. Listy jsou skroucena, a veškera úroda je pryč-foto.

Něco podobného je i na jiných rostlinách - vistárií.
Prosím o radu jak se toho zbavit a co je to za nemoc?


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 27.7.2013 7:48

A nemáte náhodou pod révou trávník který byl ošetřován nějakým herbicidem proti plevelům?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 27.7.2013 7:56

A co roncet.yes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 237.232 (?), 27.7.2013 8:02

Přikláním se k Mirkovi, jenom bych rozšířil vzdálenost použití herbicidu. Přesně toto nám blahé paměti provedli jezeďáci, když nedaleké pole postříkali nějakým sajrajtem, foukl vítr a bylo to.    I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 27.7.2013 8:09

Něco podobného jsem měl na révě i já osobně, někde tady ve vláknech to je i s fotkama, tenkrát jsem ošetřoval trávník Bofixem. Byla to má negativní zkušenost se selektivním herbicidem a taky poslední. Již tři roky jsem ho nepoužil a už to nikdy neudělám, to raději položím umělý trávník. Varování před výpary těchto sajrajtů je uváděno i v manuálech a réva je na to háklivá. Každopádně by tazatel měl tuto možnost vyloučit nebo potvrdit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 239.132 (?), 27.7.2013 8:54

Roncet na viniči je vírusového pôvodu. Pokiaľ sú príznaky poškodenia aj na iných botanických druhoch, ide jednoznačne o poškodenie herbicídmi typu stimulátorov rastu. Nebezpečné sú aj výpary...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 228.136 (?), 27.7.2013 9:04

Vzhledem k citlivosti révy na herbicidy nemusí být na okolních rostlinách žádné známky poškození a přesto réva může projevovat známky poškození, Já osobně to na poškození herbicidem také tipuji.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 144.132 (?), 27.7.2013 13:04

Já nic nestříkal, přijel jsem na zahradu a vidím tohle. Zkusím se poohlídnout po sousedech, zda li něco nešpíchali.

Zatím díky za názory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 29.7.2013 6:57

Včera jsem nastudoval, že roncet a poškození herbicidy typu stimulátorů mají podobné příznaky. List poškozený herbicidem má žlutou žilnatinu, roncetem zelenou /hlavně proti světlu/. Poškození herbicidem může přetrvávat i 2 - 3 roky/!!!/ a postupně mizí. Roncet má tendenci se zhoršovat, révě se silně zkracují internodiia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika