Čerstvě sázeno mám chemicky ošetřit?



host - 16.78 (?) 
21.5.2013 14:29, zobrazeno: 1877x

Začnu od začátku přez net jsem koupil 5.2.2013 100 řízků révy očka nevylamoval dal do vody se stimulátorem narostli tomu velké listy a kořeny hafo, tak jsem je zasadil do uřízlejch petek zalil asi moc u některých schnily ty kořeny... Měl jsem to u okna jak začalo pálit sluníčko u několika zaschly vršky  /byly zelené i s květy/ u jinejch začali žloutnout listy /postupně schnout/.Před 14 dny jsem zbylejch 60 konečně zasadil jenže u 70% rostlin žloutnou listy ale razej nový tak nevím jestli to napadla nějaká houbová choroba nebo jestli to jen nebylo zvyklí na slunce... Co myslíte vy zkušenější mám to něčím postříkat aby mi to všechno nechcíplo?Dík za radu...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 21.5.2013 14:38

Když se révové sazenice vytáhnou z místnosti na přímé venkovní světlo, dojde často k popálení a zničení původních listů, které nejsou přizpůsobeny přímému slunečnímu záření.  Tyhle listy jsou ale brzy nahrazeny novými, plně vyvinutými listy. Lepší je sazenice vytahovat na venkovní světlo postupně a přivykat je zvyšujím dávkám slunečního záření, aby nedošlo k hromadné ztrátě listů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 21.5.2013 15:18

Nic nestříkejte a neošetřujte, nehnojte,  na tohle je čas až když sazenice obnoví po výsadbě růst. Jak píše Wimpi, sazenice si musí zvykat na slunce, jestli je to možné tak nad nimi udělejte nějaké zastínění, např. bílou netkanou textilií.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika