Botritis cinerea



host - 171.192 (?) 
25.9.2014 8:51, zobrazeno: 5470x

Dobrý den.Jak lze dobře rozeznat Botritis cinerea-plíseň šedou?Dočetl jsem se, že při napadení hroznů při teplém a suchém počasí vzniká plíseň šedá, která je žádoucí a vzniká botritický výběr vysušováním napadených bobulí a déle plíseň šedá popisovaná latinsky také jako Botritis cinerea, ale při deštivém počasí vzniká nežádoucí napadení touto plísní a octový zápach.Jak tyto plísně rozeznám?I když jsem provedl postřik Rovralem občas se napadení projevuje.Co s takto napadenými hrozny udělat?Sklidit, nebo částečně napadené bobule odstanit?Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 96.86 (?), 25.9.2014 10:28

To octovatění dělají druhotně bakterie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 25.9.2014 11:07

Něco jsem si vyvodil, ale protože mé informace nejsou úplné, je zde možnost špatné interpretace.Doporučím vyhledat si lat. názvy Plísně šedé Botrytis cinerea, Botryotinia fuckeliana.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 25.9.2014 12:25

Ta správná plíseň pokrývá povrch bobulí a nezpůsobuje praskání. Kvasinky a octové bakterie napadají praklé bobulky. Pokud máte čas, můžete prasklé jednotlivé bobule a bobule poškozené hmyzem odstraňovat. Pokud je popraskání masivní, botritické víno z toho neuděláte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 219.2 (?), 27.9.2014 15:36

Nechávám dozrávát mojí první úrodu, asi 80 hroznů Hibernalu. Bouhužel některé hrozny více, některé jen lehce napadeny šedou plísní. Zrovna dozněla účinnost postřiku. Teď, když se počasí konečně umoudřilo, vyplatí se mi úrodu ponechat ještě +- týden, co vydrží počasí, nebo radši co nejdříve sklidit, vytřídit hrozny(bobule) a vymoštovat zkusit vykvasit trocha vína?

Děkuji za zadu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 47.26 (?), 29.9.2014 9:29

Pro zajímavost - Hibernal sklizený dne 26. 9. 2014, vinařská oblast Čechy, podoblast mělnická, vinařská obec Praha, cukernatost hroznů 18,5 stupňů NM. Rozhodně bych to ještě nechal, pokud máte tu možnost (nehnije to moc).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 219.2 (?), 29.9.2014 11:04

Děkuji za odpověď. Zajímá mě hlavně, jestli už rozjetá Botritida, se v tomto lepším počasí zastaví, nebo bude prorůstat od nahnilých bobulek dál celým hrozněm. Aby třeba v sobotu to nebylo úplně k nepotřebě. Jsou k tomu krucinál ty rosy!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika