Asi mi něco kouše do bobulí



Stránky: 1,  2,  3   
mig - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 8.33 (?) 
3.8.2014 16:12, zobrazeno: 14541x
Co to může být? Každou chvilku prší tak to nejde ani postrikat...


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 3.8.2014 16:22

Já bych to tipl na "přechozenou" peronosporu na bobulích, při padlí bobule praskají více. Takto poškozené bobule otrhávám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.165 (?), 6.8.2014 22:08

Zajímavý. Na peronosporu to stříkám více než na padlí... Nemůže to být strupovitost? Mezi chvilkovou přestávkou mezi dešti jsem to vzal Diskusem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 6.8.2014 22:18

Právě že ten postřik na peronosporu zabral, zastavil ji, ale bobule už je načatá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 6.8.2014 22:53

A co obaleči??? Ale to by bylo poškozeno víc bobulí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 6.8.2014 23:02

To jsou typické stopy od klovnutí kosáka. Špačci nalétávají až když je hrozno zralé, ale kosák hnízdící poblíž to zkouší už když začínají zaměkávat bobule. Nejprve to čerstvé klovnutí ani není vidět, ale druhotné zahnívání pak klovance zvýrazní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mig - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 57.69 (?), 7.8.2014 9:06

To by mohlo být ono. Bylo to jenom (zatím) na pár hroznech na pár bobulích (listy, stonky, kmínek se zdá zatím v pořádku). Budu to sledovat. Jenom nevím jak se jim pak ubráním až to bude dozrávat. Když jsem měl jeden keř Nera tak jsem si udělal takové pytlíky ze staré záclony (nalétávali i vosy), ale když těch kerů mám teď 70...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 7.8.2014 9:18

sírovápená jícha nebyl původně prostředek proti plísni, ale na obranu před zloději, vosami a ptactvem síra nevoní vosám, modrobělavý povrch neláká tolik ptáky a lidský škůdce většinou dal přednost sousední neošetřené vinici...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 7.8.2014 10:02

Pane Stando, prosím, kde a jak jste načerpal informaci - viz. "typické stopy klovnutí kosáka"? Jinak při tom "odhánění škůdců a zlodějů" jste si patrně spletl sulku a bordóskou jíchou. Nevím, co by se stalo, kdyby teď někdo začal sulkou stříkat listy na révě...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 7.8.2014 10:57

jj dík za opravu, opravdu jsem myslel jemněji působící BJ a nikoliv ostrý polysulfid.

Pro kosáka je typické, že prasklinky jsou zpravidla jen na vnější straně hroznu, nikdy ne na styku bobulí (vybavte si mechanismus poškození klovnutím). První klovnutí před zaměkáváním se většinou vyhojí korkovým závalem (strupy). Poškození není jednorázové ze dne na den, ale postupně přibývá v čase. Výraznější poškození je u hroznů, kterým jsme dopřáli lepší oslunění odstraněním dolních listů,...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika