Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím.

Pár řádků, jak množím já. Řízky řežu na podzim před příchodem mrazů. Nastříhám je na tříočkové a ošetřím namořením v slabém roztoku manganistanu draselného. Jednotlivé odrůdy stahnu gumičkou, oba konce zabalím do papírové utěrky, lehce navhčím, uložím do igelitových sáčků a dám do lednice (používám starou funkční lednici) kde mám nastavenou teplotu v rozmezí 0 - +3°C. Průběhu zimy několikrát kontroluji, jednak teplotu, jednak vlhkost a také plísně. Na jaře před řízkováním zastřihnu jen spodní konce, abych odstranil zavadlé dřevo a znovu namočím do manganistanu. Pak již jen použiji stimulátor a píchám řízky do perlitu, do množárny, kterou jsem si musel sám poskládat. Prvních pár dnů, může být vše v tmavé místnosti a až později jak se očka začnou probouzet přenesu množárnu do skleníku. Vlastní množárnu vidíte na fotu, bohužel se nedá umístit více fotografií, tak aspoň slovní popis. Plastová bedna 60×80 cm vysoká 35 cm, na dno položena tabule skla (kvůli přísavkám) na ní umístěn topný kabel 40W určený pro akvária (vyrobek z Německa - zcela dostačující ne udržení požadované teploty 25°C), dále přidáno čidlo termostatu (Polsko - stál asi 250 korun, regulace v rozsahu 15 - 36 °C), které je umístěno asi 5 cm ode dna, dosypán Agroperlit asi 10 cm od horního okraje. Pokud si nejste jistí a mohli by jste množárnu "přelít", tak asi 2-3 cm od spodního okraje vyvrtejte po obvodu několik děr pro odtok přebytečné vody.  Celá realizace množárny vyjde asi na 2000.- Kč a postačuje na cca 220 řízků révy. Pokud by měl někdo zájem poslat více fotografií, napiště na email - stehlik.colorado@seznam.cz

Přeji mnoho úspěchů

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika