Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Vážení vinohradníci, chtěl bych poprosit o radu při specifikaci poškození listu sauvignonu. Stáří 6 let. Několik hlav vykazjuje poškození listové plochy tím způsobem, že listy jsou jako by zakrnělé, svraštěné a málo vyvinuté. I letorosty mají menší přírustky než ostatní zdravé hlavy.  Ačkoliv jsou na letorostu vždy po dvou kvetenstvích budoucích hroznů, tak je vidět, že jednotlivé květy (bobulky) zasychají a pouze ĺehkým třesem opadávají. Po vyrašení oček jsem stříkal Omite proti přezimujícím škůdcům a hálčivcům. Bohužel druhý postřik jsem provedl až před květem, tj v mém případě v druhé polovině května. Mám podezření, že je to hálčivec, který vysávaá list. ale spodní strana listu se zdá být čistá bez jakéhokoliv náznaku nějaké potvory. Můžete mi poradit o co se může jednat a jak dále postupovat. Děkuji 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika