Trávník zničený divokými prasaty



Stránky: 1,  2,  3   
HonzaJPA - (3) - 30.109 (?) 
29.4.2013 12:33, zobrazeno: 44327x

17.3.2013 jsem napsal příspěvek na téma Trávník zničený divokými prasaty : Minulý příspevěk

Od té doby jsem pozemek srovnal, navrch dal čerstvý kompost a tuto sobotu zasel novou trávu, v neděli krásně sprchlo a já se těšil na nový krásný trávník. Před chvilkou mně volala sousedka, že tam prasata byla znova a práce je vniveč. Prasata k nám nechodí přímo z cesty, ale od sousedů, kde máme pouze obyčejné ploty z pletiva, který bez problému roztrhají rypákem. 

Na kom uplatnit škodu? 

Neexistuje nějaký prostředek na odpuzení kanců.

Děkuji za nápady

Spoušť po prasatech
Spoušť po prasatech
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 29.4.2013 13:18
Existuje například Wildschwein-Stopp přípravek 400ml ve spreji za cenu do 500Kč. Já jsem ho užil, když mi na podzim prasata rozryla louku u lesa a od té doby je klid. Asi metrové dřevěné tyčky jsem zatloukl šikmo v úhlu asi 60° a k nim jsem přivázal drátem asi 20cm destičky ze zbytků pozink. plechu a na ty pak přípravek jednou za čas stříknu. destičky se pěkně plácají ve větru a odpuzovač opravdu smrdí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
HonzaJPA - (3) - 30.109 (?), 29.4.2013 14:37

Děkuji za nápad, ale tohle je zahrada, nechci abych odpudil taky sebe, rodinu a návštěvy. Nakonec i sousedi, přes které ke mně prasata přišli by se mohli ozvat, že je obtěžuji smradem wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.198 (?), 29.4.2013 14:50

Ta zahrad vypadá děsně surprise. Přemýšlel bych o osmičce kari síti do betonu. Případně s elektrikou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
HonzaJPA - (3) - 30.109 (?), 29.4.2013 15:21

Ano, to je také řešení, ale bylo by dobré, aby si tu síť dali na plot sousedé s přímým přístupem od lesa a cesty. není řešení aby si každý obehnal celý pozemek i mezi sousedy. My jsme také zabezpečili plot od lesa tak aby přez něj prasata nemohla (zatím alespoň doufám, je tam plaňkový plot na železné konstrukci)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 45.252 (?), 29.4.2013 18:05

Náhradu uplatnovat tvrdě na místním MS- organizovaných pytlácích. Střílej načerno jen snadnou srnčí a v noci kdy se pohybuje černá zvěr chrní nacpaní upytlačenou zvěřinou a pívem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 13.98 (?), 29.4.2013 19:02

El. ohradník ano, ale s vybijecí energii 3J a více.Přesto prasata někdy prorazí. Odpuzovače, odpudí Vás, ale prasata ne. Při pravidelném obnovování odpuzovače (každý týden) jsem udržel prasata mimo zahradu jeden měsíc. Kari síť mám 3 měsíce, zatím bez návštěvy, ale sezona teprve začne. Náhrada za škody žádná. Škody se hradí na honebních pozemcích, ale zahrada nebo vinohrad nejsou honební pozemky.

Přeji hodně úspěchů.        Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 126.55 (?), 29.4.2013 19:09

To je strašný pohled na tu zahradu... a ta bezmoc... Sám v podobné situaci bych volil kombinaci kari sítě a předsunutého elektrického ohradníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 19.98 (?), 29.4.2013 22:45

Chemické odpuzovače jsou za velmi krátký čas k ničemu - vyhozené peníze, zvěř si zvykne ale Vy ne!!

MS Vaše zahrada nezajímá, dohady s nimi jsou ztráta času a nervů.

Pánové totiž celou situaci s černou zvěří v ČR natolik podcenili a svou arogancí vyhrotili, že vše dostali do téměř neřešitelného stavu.

Musíte si pomoci sám.Máte dvě možnosti:  vlastní zbraň s velkou ráží a dostatek času a nebo skutečně pouze velmi pevný plot.Kari sítě jsou řešení, vypadají ale na zahradě velmi podivně. Běžným plotem divočáci projdou. U té kari sítě ale musíte myslet na to, že pro divočáka není žádný problém se doslova podhrabat. Větší kus bez problému vystrčí i železniční pražec zpod plotu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.169 (?), 30.4.2013 7:11

Nejdříve se pokusím dohodnout se sousedy, jejichž pozemky hraničí s lesem a loukou, tedy mají pro prasata přístup, aby si pořídili kari sitě k plotům.  

Štve mi že les byl plný zvířat, srnek, ale teď jsou jen parsata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika