Stojatá voda



host - 178.210 (?) 
3.5.2014 9:44, zobrazeno: 4097x

Dobrý den :) Mám za městem obrovský pozemek, kde jsem choval koně. Stály tam zchátralé zemědělské a hospodářské budovy... všechno jsem nechal zbourat a vybral betonové cesty, které vedly přes pozemek. Chci pozemek nechat zatravnit a postavit nové stáje, pastviny a zahradu, ale když hodně prší, přes půlku pozemku jsou kaluže a mělčiny... i z tohoto důvodu jsem koně musel dříve odvézt... Četl jsem si o podsypávání půdy kameny nebo štěrkem, ale nevím, jak by to potom bylo i s vodou nebo trávou. Pozemek je zhruba 1,5m pod úrovní silnic a ostatních domů.

Děkuji předem za radu. Petr 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 3.5.2014 21:53

Pokud máte pozemky, které chcete zbavit povrchové stojaté vody, uvažoval bych o:

1)celkovém odvodnění pomocí jedné, nebo několik drenážních potrubí vedených pozemkem.

2)úpravou členitého terénu, který by pomocí svažitých ploch odvedl vodu jinam.

...pozemek je zhruba 1,5m pod úrovní silnic a ostatních domů.

3)zvýšení úrovně užitné plochy pomocí nadsypu zeminy, a snížení hladiny podzemní vody.Pokud v okolí probíhá větší stavba, a ze staveniště odjíždějí nákladní auta odvážející zeminu, lze se domluvit, aby auta navezla zeminu na váš pozemek.Po slehnutí následně navést vrchovku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 3.5.2014 23:57

aby voda odtekla plynule loukou, musí mít spád od 2% do 5%. Jakmile vznikne někde protisvah, máte na luži zaděláno. Při nepříznivých sklonových poměrech plošné pískování či štěrkování nepomůže odtoku, pouze terén se stane únosnějším pro pojezd nebo chůzi.

Doporučuji určit si, kde je údolnice a tam případně udělat i otevřenou svodnici (širší příkop). Kolmo k ní nebo pod úhlem 60-90° pak provést svahovaná žebra. Tyto vytvoříte tak, že pozemek oráte způsobem, aby pluhy překlápěly zeminu směrem k vytyčeným vrchům žeber a v patě žeber byla brázda ze které se odklápělo na obě strany. Povrch se urovná smykem a zasije se louka. Pro lepší odvodnění je dobré při zakládání přidat do luční směsi osivo vojtěšky.

Kdyžtak mi dejte do SZ číslo pozemku z KN a email na který Vám mám poslat skicu výše popsaného melioračního opatření.

S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika