povinnosti vlastníků pozemků



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 190.83 (?) 
19.6.2008 4:54, zobrazeno: 102774x

Sousedím s vlastníkem pozemku, který se o svou ovocnou zahradu několik let nestará, je zcela zanedbaná, plná náletových dřevin a silně zaplevelená a plevel se větrem rozšiřuje do okolí, když je nutno vzít do úvahy, že v okolí se nacházejí zahrady a zahrádkáčská kolonie. Existuje nějaká zákonná možnost, která by tohoto člověka donutila svůj pozemek alespoň posekat? 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 229.90 (?), 19.6.2008 5:37

Samozřejmě, nahlašte to radnici, pod kterou pozemek spadá, majitel je povinen pozemek vyčistit, je to dané zákonem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.34 (?), 20.6.2008 17:10

To by mě zajímalo, jak je to v tom zákoně ošetřeno. Kde to je? Zákon, paragraf? Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.34 (?), 23.6.2008 17:40

Hoďte sem, prosím, někdo citaci nebo odkaz. Děkuji. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 133.46 (?), 23.6.2008 18:14

Je to opravdu tak - zakon c. 326/2004. Cituji:

"vlastník pozemku nebo objektu nebo osoba, která je užívá z jiného právního důvodu, jsou povinni:

a) zjišťovat a omezovat výskyt a šíření škodlivých organismů včetně plevelů tak, aby nevznikla škoda jiným osobám nebo nedošlo k poškození životního prostředí anebo k ohrožení zdraví lidí nebo zvířat,.."

...nahlaste to tedy na prislusnem odboru zivotniho prostredi, oni jiz pokutami donuti vlastnika se o pozemek starat .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 76.122 (?), 23.6.2008 19:53
To chci vidět to dokazování škody nebo zdravotní úlmy...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 198.206 (?), 24.6.2008 9:40

Soused mě na zeď od garáže vysadil popínavý trubač. Ten už dnes přerostl garáž a dere se na střechu. Na jeho zeď jsem nesměla vysadit nikdy nic i když jeho zeď je v hrozném stavu. Moje je má nádherný brizolit, nikde nic oloupaného a přesto mě ji takhle ničí. Nechápu proč to neostříhá, je si dobře vědom že to tam nemá co dělat. Jak ho přimět k odstranění? Jak a co mu říct? Vzplane hned jak oheň a já nemám chuť se s ním hádat. Ach jo, sousedi!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.90 (?), 24.6.2008 13:21

Máme vedle naší zahrady pozemek o který se jeho majitel nestará.Už dva roky to nevysekl, je to divočina. Nahlásili jsme to na radnici, oni si podle pozemku najdou majitele, písemně ho upozorní a když to nedá do daného data do pořádku, tak to vyseče radnice a majiteli pošle fakturu k zaplacení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.194 (?), 24.6.2008 14:36

Vážený. Neberte to jako zastávání se Vašeho souseda, ale jakým způsobem Vám prokazatelně škodí jeho neposečená zahrada? Neumím si totiž představit, jak na můj pozemek vstoupí bez mého souhlasu někdo cizí a bude ho kosit. Okamžitě bych se razantně bránil. A o placení faktury už nemůže být vůbec řeč. Když si tu práci neobjednal, není co platit. Údajné zaplevelení může mít svůj důvod. Třeba můj. Mám menší ovocný sad, který byl celkem 9x vykraden. Nechal jsem jej zarůst a byl klid. Teprve v nynější době, kdy stromy zesílily začínám kultivovat. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.90 (?), 25.6.2008 11:37

Vemte si to z jiné stránky, je Vám 70, váš celoživotní koníček je zahrádka a skalka, každý den klečíte a udržujete si zahrádku v pořádku a potom si koupí pozemek vedle toho vašeho mladý frajer, jenom proto, aby utopil peníze, nechá tam narůst 1,50m vysoké bodláky a jiný plevel, a když foukne vítr, máte to všechno na zahrádce. Nehledě na to, ze naše radnice si to na viditelných místech opravdu hlídá a když je to dané zákonem, tak na Vás tu páku má. A není to jenom u nás, vím o dalších případech z jiných míst, kde to tak uplatňují také. Radnice Vám pošle dopis, že jste majitelem pozemku toho a toho a Vaší povinností je ten pozemek udržovat, znám lidi, kteří tak jeli 30 km se sekačkou v autě, aby vyčistili pozemek ve městě, který podědili, ale pomalu už ani nevěděli, že existuje.A ten pozemek vedle naší zahrady není oplocený. Je jasné, že do oplocené zahrady u domu Vám nikdo nepoleze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika