Ovocné stromy ve svahu



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.17 (?)
27.2.2017 5:43
JZ: Určite aj takýto postup je možný (na založenie korunky podľa vlastného gusta je najlepšie kúpiť špičiaky). Síce strata 1 roka, ale možnosť vytvorenia korunky vyššie a najmä optimálnejšie - niektoré tie jablone ju nemajú zapestovanú najvhodnejšie. Napr. tá na fotke vytvára praslen z konkurenčných vetiev, tu by tento postup bol asi najvhodnejší (na fotke je zelenou čo ponechať, ostatné preč). Prípadne sa dá vyslepiť aj viac (4-5) očiek pod vrcholovým a dosiahnuť tak lepší odklon výhonkov (pod tupším uhlom), event. ak treba tak použiť aj vyviazanie. Závisí od majiteľa čo uprednostní, prípadne skombinuje oba postupy. IH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.17 (?), 27.2.2017 5:43
JZ: Určite aj takýto postup je možný (na založenie korunky podľa vlastného gusta je najlepšie kúpiť špičiaky). Síce strata 1 roka, ale možnosť vytvorenia korunky vyššie a najmä optimálnejšie - niektoré tie jablone ju nemajú zapestovanú najvhodnejšie. Napr. tá na fotke vytvára praslen z konkurenčných vetiev, tu by tento postup bol asi najvhodnejší (na fotke je zelenou čo ponechať, ostatné preč). Prípadne sa dá vyslepiť aj viac (4-5) očiek pod vrcholovým a dosiahnuť tak lepší odklon výhonkov (pod tupším uhlom), event. ak treba tak použiť aj vyviazanie. Závisí od majiteľa čo uprednostní, prípadne skombinuje oba postupy. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.22 (?), 27.2.2017 22:30
Díky za rady, Nějak se s tím poperu. Já to chtěl původně úplně jinak. V zahradnictví jsem si objednal Rubinoly. Bylo to v 10/2016. Když jsem pro ně přijel, tak mi manželka majitele řekla, že už nejsou, že je majitel prodal. Já se rozčílil a dal jsem mu to najevo. Abych neodešel po prázdnu, vzal jsem aspoň 3 Rubíny (i když vidláky, jak je na foto), s tím, že mi Rubinoly ještě doveze. Na druhý den byly, ale takové 3 metrové. Vzal jsem 3 kusy, protože už jsem rezignoval. Je to bordel, ale už jsou v zemi a budu doufat, že z nich něco naroste. J.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.115 (?), 28.2.2017 22:27

Není fér někoho anonymě osočovat, že Vám vyprodal objednané zboží smiley. Jak k tomu přijdeme my ostatní, že si s vámi nemůžeme taky zanadávat na konkrétní firmu? Stačí jenom naznačit, třeba jen plné jméno s adresou a s GPS souřadnicemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.22 (?), 28.2.2017 22:48

Nikoho neosočuji. Jenom jsem popsal situaci.Původně jsem Rubín vůbec nechtěl, ale radějí jsem vzal aspoň něco (i když dvojáky), protože jsem nevěřil, že ty Rubinoly ještě doveze. Volal jsem tam dvakrát a vždy mne ubezpečil, že je mám nachystané. Teď už je to jedno. Je to daň za spěch. Myslím, že čím pečlivějí vyberu, tím více starosti si ušetřím. J. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika