Olejový nátěr na plot



host - 175.211 (?) 
2.6.2011 13:00, zobrazeno: 17201x

Dobrý den,
zajímalo by mě čím natíráte venkovní plot? Dlouhou dobu jsem používal osvědčený luxol, ale vzhledem k tomu, že bydlíme u lesa, tak nám plot cca do půl roku od nátěru začal mechovatět. Kamarád mi poradil, že mám vyzkoušet olej na dřevo Carver - jedná se o nějaký italský olej. že by to prý líp vypadá a zabrání to právě mechovatění. Mohli byste mi prosím k tomu říct něco bližšího?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 2.6.2011 14:17

Na podlahu, nábytek, včetně venkovního, je olej asi nejlepší volba. Na venkovní plot z měkkého dřeva mi to přijde jako dost drahá alternativa. Běžné nátěry kromě UV ochrany a impregnace taky zpevňují povrch dřeva,  což olej neumí. Neumím si představit, že by na dřevě za půl roku po nátěru impregnační bazí a tenkovrstvou lazurou začal růst mech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 160.241 (?), 9.11.2014 11:24

Mně se nejlépe osvědčil nátěr Koopmans. Je to cenově dostupný a účinný nátěr. Vydrží rozhodně déle než dnešní Luxol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.161 (?), 29.12.2011 11:35

Taky natírám luxolem. Mech na něm roste jako divý. Čas od času ho odstraňuji natíráním savem. Štětec používám takový plastový (pro odstraňování starých nátěrů). Normální štětec se působením sava zakrátko rozpadne... Po pár minutách působení mechanicky mech sedřu hrubou tkaninou. Rád bych taky uvítal nějakou radu, jak vylepšit vlastnosti luxolu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.2 (?), 9.11.2014 14:58

Bohužel oleje (lněný) a olejové nátěry nejsou ideální. Olej sice vysychá lae déšť jej časem vyplaví. Do exterieru nejlépe fermež (což je derivát lněného oleje) nebo barvy na jejím bázi. Fermež je dosud nepřenaná, nasákne se do dřeva, vyplní pory a zatvrdne.  Na rozdíl od lněného a jiných olejů se nevyplavuje.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 46.3 (?), 29.8.2012 20:10

Lazura je hlavně proti povětrnostním vlivům v případě klasického luxolu můžete natírat každoročně. Možná zkusit luxol lazura top nebo něco lepšího. Některé lepší lazury jako remers už obsahují impregnaci proti červíkům, houbám atd. To luxol nemá a proto je potřeba dřevo napustit impregnací. Osobně mám nejlepší zkušenosti s lignofixem. Litr nejdražšího po naředění vychází na 100 Kč což je někdy i třetina ostatních prípravků. V tabulce je x typů a na co jsou atd. nebo prodiskutovat s nějakým prodejcem či odborníkem na dřevo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 49.1 (?), 29.8.2012 21:12

Vyzkoušel jsem všechny možné lazury, i ty nejdražší. Na chráněná místa používám už jen Sadolin (ale ne ředitelný vodou). I sebelepší lazuru je nutné na jižní straně každých 5 až 7 let obnovovat. Takže kde to jen jde, jsem se vrátil k vyjetému oleji (ale ze starých aut!!), kde nátěr vydrží 30 až 50 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 30.8.2012 12:00

Zkušenosti s Lignofixem mám asi 10tileté, ale moc dobré nejsou. Používal jsem povětšinou bezbarvý L. i profi. Samnozřejmě za tak krátkou dobu nelze prokázat, jak dokonale chrání proti hmyzu a houbám, ošetřené nové dřevo zatím pod lazurou ničím netrpí (a zřejmě by netrpělo ani bez Lignofixu. Pár věcí se mi ale nelíbí.
1. Některé ošetřené dřevo, které nebylo přetřeno dalšími nátěry zůstlává dlouhodobě nepatrně lepkavé. Možná šlo o dřevo nedokonale vyschlé, nevím
2. I bezbarvý Lignofix v doporučené koncentraci zbarví světlá dřeva do nepříjemně nažloutlého odstínu.
3. Na přípravku jsem se nedočetl, zda je ze dřeva vymytelný vodou (deštěm). Takže asi je.
   Proto jsem začal používat jiné vodorozpustné impregnace, které těmito neduhy netrpí, fixaci na dřevo a nevymytelnost deklarují a cenově jsou srovnatelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 42.139 (?), 31.5.2013 15:11

Lignostop používám léta na chatě a nemůžu si na něj stěžovat, dle mého funguje dle očekávání. Na plot bych za sebe vyzkoušel Profi olejovou lazuru, měla by vydržet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
stanky - (23) - 135.252 (?), 10.10.2014 15:04

Ja používám ColorLak O1020 a pod to Lignostop. Zatím nic mechem neobrůstá (dva roky), ani to nejeví žádné známky olupování nebo poškození lazury. Natírá se pouze jednou vrstvou. Jediná změna je, že to trochu zmatnělo asi po prvních dvou měsících, dál se to vizuelně nemění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika