Likvidace porostu a nové osazení



host - 44.139 (?)
26.11.2014 0:09

Já bych měla jeden tip. Divizna. Mám zkušenost, že tahle rostlina se se prosadí v neuvěřitelných místech a má tu výhodu, že vytlačí kolem sebe plevel. My ji letos přesazovali mezi kameny (samý pýr) a na podzim po něm není ani památky. No a bonus je sběr květu a zdravý lahodný čaj. Ostatně bych se možná právě na ty byliny zaměřila. Heřmánek, měsíček (tady někteří tvrdí, že se ho nedá zbavit, ale já mám tedy jinou zkušenost a navíc ozdravuje půdu). Taky jetel je prima (dodává dusík). 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 5.8.2014 18:00

Naopak v hustém trávníku se jim nedaří vůbec. Konkurence travin jim znemožní zdárně vegetovat

To máte, Wimpi, sice pravdu, ale předpokladem je, že se o ten hustý trávník bude někdo starat. Alespoň ho pravidelně séct. Pak se skutečně kopřivy, bodláky a ostružiny nestihnou prosadit. Pokud ale vysejete travní semeno sebehustěji a tím to skončí, za pár let jste opět na začátku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.88 (?), 5.8.2014 22:55

V e-shopu, který jsem uvedla, jsou směsi pro "květnaté louky" do různých podmínek, včetně vlhka a zastínění. Jen je nutno připravit (vyčistit) zem. Tyhle louky se pak sekají 2-3x ročně.

Pokud to bude osázené půdopokryvnými rostlinami nebo keři, tak než se rozrostou a pokryjí půdu, bude to nějakou dobu trvat a muselo by se to 2-3 roky plet nebo mulčovat.     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.88 (?), 5.8.2014 12:47

Různé osivové směsi na květnaté louky mají v e-shopu firmy Planta naturalis, po počátečním zapěstování se sekají jen 1-3x ročně.

Těch firem s osivem pro louky je víc, ale tahle by měla být kvalitní. Cenově to vychází všude zhruba stejně.         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 5.8.2014 20:09

Na břehy, plochy o které se nechcete starat můžete přeci osázet půdopokryvnými rostlinami.Je jich na výběr docela dost.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 77.130 (?), 13.8.2014 13:02

Děkuji za všechny reakce, hlavně mi šlo o to čím to současné osazenstvo zlikvidovat, vytrhávali jsme to, ale jak jsme tam málo, tak bez výsledku, takže bych to chtěla jednou pro vždy zlikvidovat chemicky a pak nějaké nové osazensvo. Na část určitě půdopokryvné rostliny, ale chtěla bych to pestřejší, jak jsem psala na jednom břehu máme barvínek, ten je tam už dlouho a drží, ale mít barvínek všude se mi právě taky nechce. Zamulčovat kůrou to nejde, po prvním dešti nebo sněhu by byla na chatě, aspoň ne na tom svahu teda v té navazující části je mírný kopeček, tak tam by to možná šlo... Zatím mám tady rozpěstovaný skalník, tak ještě nějaké tipy by mi bodly, aby to bylo vhodné a dostatečně odolné horské zimě.

Moc Vám všem děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.88 (?), 13.8.2014 19:24

Zkuste kousek osázet mochničkou (Waldsteinia ternata), je to stálezelená trvalka, pěkně se rozrůstá - z kousku máte za chvíli porostlou plochu. Kde ji nechcete. prostě ji odtrháte. Roste ve stínu i na slunci, plevel mezi sebe nepustí. Kvete koncem jara žlutě.  Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 44.139 (?), 26.11.2014 0:09

Já bych měla jeden tip. Divizna. Mám zkušenost, že tahle rostlina se se prosadí v neuvěřitelných místech a má tu výhodu, že vytlačí kolem sebe plevel. My ji letos přesazovali mezi kameny (samý pýr) a na podzim po něm není ani památky. No a bonus je sběr květu a zdravý lahodný čaj. Ostatně bych se možná právě na ty byliny zaměřila. Heřmánek, měsíček (tady někteří tvrdí, že se ho nedá zbavit, ale já mám tedy jinou zkušenost a navíc ozdravuje půdu). Taky jetel je prima (dodává dusík). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika