Je mulčovací textilie vhodná pro půdokryvné rostliny?



host - 67.135 (?) 
19.3.2016 22:34, zobrazeno: 6060x

Dobrý večer,

zdědil jsem po osmdesátiletém otci zahrádku na chatě. Zahrada byla řadu let neudržovaná. Chtěl bych část plochy zahrady osázet půdokryvnými rostlinami konkrétně část Zimolezem fialovým (kloboukatým) dostal jsem od souseda 25 keřů a část ozdobnou travinou Hakonechloa macra. A teď dotaz: Mohu použít pro tyto rostliny mulčovací textilii (tkanou nebo netkanou) abych zabránil rozrůstání plevelu nebo je to v případě těchto pokryvných rostlin nevhodné? Například že by textilie bránila rozrůstání a odnožování rostlin?

Děkuji za pomoc.

Přeji pěkný večer

Jiří Svoboda z Posázaví.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.181 (?), 19.3.2016 23:46

Pokud máte zimolez kloboukatý, tak bych ji nedávala, protože jeho větvičky zakořeňují a tak tvoří další keříky. Jakmile pokryje plochu, plevel pod ním neroste.

Ta tráva sice udělá nejdříve menší trs, ale občas "vyhodí" i odnož, která vyrazí třeba 15cm od ní. Ale agresívní nijak není, zpočátku mi trs narůstal dost pomalu.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 67.135 (?), 20.3.2016 0:02

Děkuji za pomoc paní Lído.

Přeji pěkný večer

Jiří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 20.3.2016 7:18

No, to je otázka, jestli je paní Lídě děkovat za co. Ona se totiž nezmíníla, že když tam tu folii nedáte, tak minimálně první dva tři roky budete muset mezi těmi půdopokryvnými rostlinami usilovně plít každých druhý víkend, jinak vám to zaroste lebedou.

Ona je situace taková:

Dáte folii: pak neporoste lebeda, ale nebudou se rozrůstat ty kytky.

Nedáte folii: Poroste lebeda jak divá. A když nebudete usivně plít, tak vám zahubí ty vaše rostlinky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.181 (?), 20.3.2016 11:31

Ferdo, něco tam poroste, ale každý druhý víkend? Spíš tak 3x za rok... Další možnost je do mezer mezi ty keře nasadit nebo nasít první dva roky nějaké letničky (třeba nasít obyčejný měsíček) - to jsem dělala já. Vyplní mezery a neroste tam plevel, až keře povyrostou, mezery zakryjí...  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika