Docasne zpevneni okoli domu



mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?)
24.11.2014 17:04

Uff. Ja nechapu, proc resite pravni stranku veci na foru o zahrade?

Kdybych mel do prispevku doplnit jeste jake jsou vztahy, jaka smlouva kdy/jak bude platna/ucinna a tim vysvetlit svoji patalii, tak uplne zanikne puvodni dotaz.

Z dosavadniho jednani obce nemam pocit, ze by mi chteli neco smysluplneho nepovolit (zakazat). Na okolni pozemek je vecne bremeno (podle OZ1964) a navic tu mame nekolik kogentnich ustanoveni NOZ v muj prospech. Nemyslim si, ze by obec sla do rizika znepristupneni, prip. cehokoliv co ji bude stat penize.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 24.11.2014 0:51, zobrazeno: 10197x

Dobry den,

  potreboval bych poradit vhodnou rostlinu (strom, ker), ktera ma schopnost svym korenovym systemem pomerne rychle zpevnit pudu okolo domu a soucasne nebude fatalni problem ji v budoucnu odstranit.

Muj problem je, ze jsem koupil ve vyberovem rizeni nepotrebnou nemovitost od statu, o kterou se dlouho nikdo nestaral. Tece do ni strechou a ve zdivu jsou trhliny. Aby toho nebylo malo, muj pristup do objektu je v nedohlednu (byrokracie)  a stale tam samozrejme zateka. Puvodcem trhlin zdiva je zcela urcite vlhkost, ale muze to byt dost dobre i spojene se sesedanim podlozi, spatnym zalozenim zakladu nemovitosti, apod. Bohuzel se to zjisti az po nejake dobe a dum bych rad zachranil.

Krome zabezpeceni strechy a pasivniho sledovani statiky bych rad zabojoval preventivne i s tim terenem. Hledam tedy vhodnou mensi rostlinu, ktera rychle roste, ma bujny drobny (!) pevny korenovy system, a v budoucnu se ji pujde zbavit.

Dekuji,

Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 24.11.2014 8:45

To není lehké zadání. Nemůžete budovu izolovat zdola a tak potřebujete rostlinu, která odvodní podloží (a to i v zimě) a zároveň nevytvoří kořenový systém ohrožující statiku...

Prvotní nápad - plazivé stálezelené skalníky a břečťan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 24.11.2014 8:55

To není zadání nelehké, je nesmyslné. Je třeba umožnit vlastníkovi vstup do objektu a budovu zabezpečit. Žádná kytka neopraví střechu. Dotaz na špatném fóru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 24.11.2014 10:42

Vlastník třeba přístup má, ale dodavatel s těžkou technikou nikoliv... Mhi nechce řešit střechu, ale co místo bezu a šípku, aby mu tam ten bez a šípek z toho nedělal nebobytný hrad pro spící princeznu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 24.11.2014 15:51

Spatne jsem to popsal. Pristup zatim nemam, ale mit budu. Jakmile bude a dovoli to pocasi, vyresim strechu a budou se provadet staticka mereni.

Nicmene rad bych rozjel boj i na druhe fronte, a to je sesuv pudy, ktera je promacena (okapy neplni svoji funkci a hlavne jsou svedeny k zakladum). Dotaz je tedy na spravnem foru.

Nema smysl zpevnovat podlozi injektazi (coz doporuci predpokladam statik), kdyz zjistime, ze to bylo pouze tou strechou a spatnym odvodnenim. Na druhou stranu nechci nic nedelat.  Aby to bylo slozitejsi, pozemek okolo domu patri obci (pod domem je soucasti kupni smlouvy), takze si nemohu dovolit vysadit tam nejake topoly apod., ale jen vylozene neco do bezprostredniho okolo domu.

Pokud dojde k poskozeni domu z duvodu, ze soucasny vlastnik nedela udrzbu, budu se samozrejme soudit o vzniklou materialni ujmu. Dum mi nesmi spadnout, protoze bych prisel o stavebni pozemek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 24.11.2014 16:10

Nezbývá, než zopakovat poslední větu z mého postu. Okolní pozemek není Váš, tedy na něj nemůžete nic svévolně sázet. Jak dlouho myslíte že trvá, než rostliny = stromy svými kořeny zpevní půdu. Týden, měsíc, rok, desteiletí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 24.11.2014 16:16

K vysazeni v bezprostrednim okoli na pozemku si predpokladam sjednam souhlas (budu jej stejne kupovat a navic bych rekl, ze mi patri i nejaky pruh okolo domu - je potreba provest zamereni).

Ad doba - rekl bych, ze treba takovy topol bez problemu za rok-dva. Skalnik bude-li huste vysazen, tak behem dvou let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 24.11.2014 16:39

Na břečťan nepotřebujete žádné povolení, jen dohodu s obcí, že tam nebudou nikoho posílat se sekačkou/křoviňákem. Vhodnější je ten skalník, ale tam už je vhodné mít alespoň pacht nebo písemnou dohodu.

Počkejte až se tady objeví pan Josef, ten možná poradí více něco půdopokryvného vhodného jako komunální zeleň nezávislá na vlastníkovi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 24.11.2014 16:50

Sice je mi to ukradený, tazatel asi v záchvatu nadšení udělal chybu, ale nešť. SfK, trochu vám nerozumím. Systém co je tvoje to je moje a co je moje do toho ti nic není? Každá píď pozemku má svého vlastníka a jen tak kdokoliv si tam nemůže dělat co chce. Nebo ano?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 24.11.2014 17:04

Uff. Ja nechapu, proc resite pravni stranku veci na foru o zahrade?

Kdybych mel do prispevku doplnit jeste jake jsou vztahy, jaka smlouva kdy/jak bude platna/ucinna a tim vysvetlit svoji patalii, tak uplne zanikne puvodni dotaz.

Z dosavadniho jednani obce nemam pocit, ze by mi chteli neco smysluplneho nepovolit (zakazat). Na okolni pozemek je vecne bremeno (podle OZ1964) a navic tu mame nekolik kogentnich ustanoveni NOZ v muj prospech. Nemyslim si, ze by obec sla do rizika znepristupneni, prip. cehokoliv co ji bude stat penize.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika