Užitková a okrasná zahrada v jednom



host - 183.197 (?) 
10.6.2009 17:18, zobrazeno: 23146x

Potřebovala bych upravit zahradu, ale nevím jak na to. Můžete mi prosím někdo poradit? Zahrada je pravidelný obdélník, asi 1000m2. Moje představa je taková, že by kolem celé zahrady měly být nějaké květiny a uprostřed trávník. To bych ještě nějak vymyslela. Problém je v tom, že bych také chtěla nějaké ovocné stromy a keře a také nějaké malé záhonky (jahody, hrášek...) a nějak nevím, kam je (k těm kytkám) umýstit. Předem děkuji za návrhy

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 166.34 (?), 11.6.2009 16:23

Možností je spoustu, záleží jak přesně zahrada vypadá a na umístění domu a jiných prvků. Nedávno jsem řešil podobný problém a celkem ochotně mi poradil jeden člověk nechci mu dělat reklamu ale pokud by jste chtěla tak se mu ozvěte na martin.usti@centrum.cz. Je to student a má zajímavé nápady. Určitě Vám poradí vytvořil nám velice pěkný návrh a cenově jsme si vyšli velmi vstříc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 76.241 (?), 11.6.2009 17:07

My sme to vyriesili zivym plotom, ktory predeluje oddychovu zahradku (ktora je blizsie k domu) od uzitkovej kusok, dalej od domu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 12.6.2009 0:02

Mám to podobně, u chaty oddychovou část olemovanou nepravidelnými záhony s keři a trvalkami (výhledově i jezírko), dál od chaty užitkové záhony, kolem nichž jsou pásy jabloní, drobného ovoce a květin.           L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 64.142 (?), 21.5.2010 23:57

Mám na zahradě taky takový okrasně-užitkový kout, i přes relativně malou plochu jsem se nechtěl vzdát ovocných stromů a základních plodin jako jsou okurky, zmiňovaný hrášek atd. Upustil jsem ale při realizaci klasický čtvercový či obdélníkový tvar záhonů, ale mají oblý tvar, který vypadá daleko přiroezněji, pěšinky, které původně měly být z dlaždic nahradil trávník a výsledkem je, že na zmiňovaném kousku parcely mám meruňku, dvě hrušně, jabloň, červenolistou lísku a švestku doplněné podrostem keřů borůvek, jahod a angreštů, tuto výsadbu doplňují na jaře kvetoucí tulipány, kamzičníky, sněženky, sem tam šedivé koberce hvozdíků, které při květu nádherně voní, hosty (ty mám pod meruňkou) a okraje pozemku lemuje vinná réva, kiwi a malinoostružiník Tayberry a přestože musím třeba ještě pár věcí dodělat, plánuji zde ještě vybetonování malé plochy s lavičkou, protože když na jaře ovocné stromy kvetou, do toho podrost tulipánů atd. to je relax a chci ho užívat nejlépe v sedě. Samozřejmě s 1000 metrovým pozemkem se dají dělat zas jinačí věci, ale já třeba osobně bych si s tím dokázal vyhrát, jen je těžké radit jen tak od počítače. Každopádně okrasná a užitková zahrada se dá skloubit, není nutně sázet okrasné a užitkové rostliny odděleně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:33
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika