Projekt na zahradu - kolik stojí?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host 
5.3.2002 10:50, zobrazeno: 75657x

Kolik zhruba stojí projekt na zahradu?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
host - 91.170 (?), 10.10.2007 0:13

Obecně od 3.000,- za jednoduché arch. řešení až taky 500.000,- za projekt parku se vším všudy vč. závlah, elektrifikace, veř. osvětlení bazény fontány pěšiny atd. Jo abych nezapoměl nějaká paní tu psala že si dělala zahrádku u domu a že ráda pomůže. Nezlobte se na mě všichni ale zahradničina je věda já to dělám patnást let v praxi a pořád nevím dost abych mohl říct umím navrhnmout pořádnou zahradu. Rok od roku se učím víc a víc nových věcí a stejně mě příroda vždycky překvapí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 77.31 (?), 10.10.2007 10:05
Dobrý den, určitě souhlasím s tím, že příroda nás stále bude překvapovat, ale určitě bych nezavrhovala lidi, kteří ikdyž nemají školu v oboru, tak třeba mají mnohaleté zkušenosti a taky si s tím vystačí... Nezlobte se, ale návrh zahrady je také hodně o vkusu a když ten chybí... tak i návrh od odborníka se může stát katastrofou...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mseverin - (2) - 8.173 (?), 11.1.2008 9:53

Dobrý den,

pohybuji se v tomto oboru již několik let a stále mě překvapuje, že mnoho klientů chce zahradu stylem "přijďte, navrhněte a děkujeme", a z této filozofie vznikají zahrady pro prezentaci. Proto tvrdím, že to není jen o školách a praxi, ale hlavně o komunikaci s klientem. Zahradu by měl vytvářet klient a zahradní architekt ho provádí a zasvěcuje do tajů zahradní tvorby, pomáhá s orientací v nepřeberné nabídce rostlin a nových technologií a vizualizuje klientovy představy na "papíře". Pak může vzniknou zahrada kterou si užijete ve všech ročních obdobích.

MS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 59.148 (?), 29.3.2008 23:12

chtěla bych radu, jak nejlépe osadit menší řadovou z.ahradu- z poloviny užitkovou.všude jsou jen návrhy okrasných zahrad.jak neudělat chyby v rozmístnění. předem děkuji za praktické tipy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 115.6 (?), 13.5.2008 22:41

Dobrý den, pročítám si tuto diskusi a musím souhlasit s některými názory, že i studovaný zahradní architekt může stvořit zahradu, na které je luxusní a vysoká pouze její cena. (vycházím ze zkušenosti několika mých přátel). Zároveň souhlasím s názorem, že velmi důležitá je komunikace s klientem a pokud ta schází, výsledek nemůže být 100%. Co mi ale v této diskusi chybí, je alespoň bližší určení místa, odkud žadatel o radu píše. Myslím, že by se ostatním lépe radilo a doporučovalo, když by měli alespoň tušení, odkud tazatel pochází.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 155.64 (?), 29.9.2013 13:57

Souhlasím. Záleží také na tom, co si člověk představuje. Mně by se osobně líbila zahrada ve svahu, ale bydlíme v Polabí, kde si zkrátka nemůžeme "vyskakovat", protože něco takového je nerealizovatelné. Nebo, realizovatelné to je, ale nedokážu si představit, jak by to k naší chatce vůbec udělali, nebo jak by tam navozili tolik zeminy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.249 (?), 1.8.2015 11:13

Je zajímavé, že každý chce to co nemá. My se svahem bojujeme :D 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 92.145 (?), 31.5.2008 19:58

dobrý den, jež jsem si četl názory, tak musím reagovat, vydím že to je správně komunikace mezi majitelem a tvořitelem, taktéž ale musím souhlasit že ten kdo mám na to školu to už sprincipu udělá návrh líp, je totiž velké množství zásad a pravidel, které se musí při správné tvorbě dodržovat. většinou nezáleží na tom jak zahrada vypadá v době výsadby ale postupem času(5,10 let)taky třeba. a za druhé musí být dostatečná péče, bez ní se nikdy nedosáhné kýženého efektu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
TomRad - (1) - 19.113 (?), 9.9.2014 16:37

Asi záleží od jaké firmy si to necháte udělat. Já jsem platil 15000,- za kompletní návrh. Určitě bych ale upozornil na fakt, že firma která vytváří projekt, by se měla sama také podílet na jeho realizaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika