jizni svah - skalka



host - 32.184 (?) 
5.1.2008 22:05, zobrazeno: 13552x

Poradte mi prosim, jake tam mam vysadit rostliny. Dekuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 27.174 (?), 1.2.2008 21:00

aj ja mám skalku na južnom svahu, osadila som ju tak aby tam niečo kvitlo po celý rok - primule dentikulaty, pulsatily, aj neaké crocusky a zakrslé narcisky a tulipánky a kosatčeky reticulata tie kvitnu ako prve, ešte koncom února, ked dokvitnú primulky tak zas začnu phloxy a sedum - rozchodníky - herbstfreude (červeny) acre yellow (žltý) spectabilis brilant (rúžový), krásne sa rozrastajú, potom začnú kvitnút aj klinčeky dhianthus plumarius, po nich campanulky - zvonky garganika, pekne to doplňajú aj ozdobné trávy - festuga glauca a carex morrowii, aj geum (kuklík) vydrží kvitnúť celé leto, koncom leta zas krásne kvitnúastry alpinus a netreba zabudnúť aj na jesenné crocusky, hlavne plnokvetý - colchicum waterlily - ukáže naozaj krasne a kvitne do prvých mrazov.

mám tam aj zopár zakrslých drevýn, zakrslú vrbku a modrín aj neaký ten euonymus - podobné buxusu, vrohu mám kniphofiu a darí sa jej tam úžasne

skalku mám už 4rok, no každý rok tam niečo mením a dosádzam a asi nikdy nebude tak úplne hotová, no hlavne že ma to poteší

tak ti prajem nech si spravíš krasnu skalku, ktorá ťa poteší

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
alpinka - (1) - 33.1 (?), 10.2.2008 8:03
Ahoj. Co se týká jižního svahu, mám sklaku na takovém místě. Na stránce: krasa.netresku.sweb.cz, je fotogalerie kytek vhodných na tuto expozici. JInak Můžete napsat na dpetrli@seznam.cz a můžeme podiskutovat. Hezký den :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika