Příspěvky uživatele - tomast

Lepidlo na dřevo, 16.4.2010
Proč ne. Ten časopis se jmenuje Fine Woodworking a vydává ho Taunton. Článek je sice chráněn autorskými právy, ale Franklin ho má volně na svých stránkách o Titebondu - předpokládám tedy, že redakci časopisu zaplatili nějaký ten obolus za volné... celý příspěvek >
Černý bambus, 15.4.2010
Bambusy jsou stálezelené, takže pokud nevymrznou, o jarním stříhání nemůže být řeč.. Po letošní zimě registruji poměrně masivní poškození na svých bambusech rodu Phyllostychys, to bylo poměrně jasně patrné již před měsícem (zelené lístky postupně... celý příspěvek >
Lepidlo na dřevo, 15.4.2010
Polyuretanová lepidla jsou - alespoň pokud jde o lepení masivů - dneska už překonaná.  Dokonce to otevřeně přiznávají i někteří (soudní) výrobci lepidel - například Franklin Int., výrobce to Titebondu. Před asi dvěmi lety jeden prestižní... celý příspěvek >
Záhradná lavička z guľatiny (borovica), 12.4.2010
Zhotovovat ze syrového dřeva stolařské výrobky mi přijde hodně neprofesionální. Vězte, že existuje celá truhlářská (rustikální) škola, velmi vtipně využívající vlastnosti mokrého dřeva (greenwood). V Americe byli zakladateli této techniky pionýři,... celý příspěvek >
Jak snížit ph půdy?, 12.4.2010
7,2 nie je ziadna tragedia... Myslím si totéž. Pokud navíc píšete, že trávník byl založen před 2 lety, nedělal bych žádné unáhlené kroky a sezonu trávník pozoroval... je otázka, jak je to vaše měření validní a zbytečným okyselením jenom podpoříte... celý příspěvek >
Cererit x hnojivo na ovocné stromky, 12.4.2010
Ale jděte. Já si myslím, že netřeba utrácet tisíce či desetitisíce za rozbory půdy (ostatně nějaké orientační kity lze zakoupit i tady a není pro to nutné zruinovat rodinné úspory). Stačí se pořádně dívat, jak stromy rostou, jaké jsou přírůstky,... celý příspěvek >
Cererit x hnojivo na ovocné stromky, 12.4.2010
Každý nechť si sype na zahradu (a do květináčů), co chce a na co má.  Je to především marketing a zvlášť u ovocných stromů mě trochu uniká smysl speciálně naformulovaného hnojiva do půdy. Chci říci, že za smysluplná plná hnojiva považuji ta... celý příspěvek >
PH půdy, 10.4.2010
Poměr destilky a hlíny je důležitý při opravdu exaktním stanovení. Při orientačním stanovení s hrubým indikátorem je to fuk.
Jak to vypadá s nakvétáním meruněk?, 3.4.2010
Podle pupenů to letos vypadalo na fantastickou úrodu, bohužel dnes ráno na teploměru (ve 3. patře) -1 oC, na zahradě to asi lepší nebylo (SM). Mrazy jsou hlášeny i na příští týden...
Na podzim trávník posypat mletým vápencem?, 1.4.2010
Zasaditu reakciu pody sposobuju opat len uhlicitany, hlavne vapenaty. Ten sa z pody neodstrani prakticky nikdy ak je poda plna vapenca. Myslím, si, že pravda bude někde uprostřed. Rozhodně bych úplně nepodceňoval jisté kontinuální okyselování... celý příspěvek >
Strupovitost a padlí, kdy a čím, 31.3.2010
V archívu je hromada informací v nejméně dvou vláknech. Byla tam diskutována šetrná chemická ochrana, způsob načasování, volba jednotlivých typů fungicidů.
Musí se ošetřit postřikem i rezistentní odrůdy?, 30.3.2010
Nic se nemusí (ale proti gustu žádný dišputát), zejména pokud ty angrešty jsou stromkové a  jsou vysazeny na osluněném a vzdušném stanovišti. P.S. zpravidla v předjaří, kdy ještě nic neraší, na ně stříknu fungicid, který používám na broskvoně... celý příspěvek >
Muchovnik - kterou odrodu, 29.3.2010
Muchovník mne taky poměrně mile překvapil - loni byla první trochu větší úroda, plody velké, štavnaté, nepřišly mi výrazně horší nežli běžné borůvky. Sazenici jsem koupil v zahradnictví Kruh, přesnou odrůdu neznám. Zatím nevím, jak je to s náročností... celý příspěvek >
Poradí někdo, kde se dají sehnat kvalitní rouby?, 29.3.2010
Není podstatné, jestli rouby jádrovin odebíráte v lednu nebov březnu, podstatné je to, aby rouby nebyly narašené.
Je Summit opylovačem pro Karešovu rannou?, 28.3.2010
Summit není žádná ranná odrůda, v mých podmínkách dozrává koncem června či zač. července, ale neuvědomuji si teď, zda se doba kvetení s Karešovou míjí.  Mohu dát vědět za měsíc.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika