Příspěvky uživatele - 44.75

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Koreňový systém Myrobalánu, 14.11.2013
Nehrozí riziko přenosu šarky při generativním množení (hlavně u Zelené r.)?
Koreňový systém Myrobalánu, 14.11.2013
A nevkládá náhodou Váš soused pod ten placatý kámen ještě hliněný džbánek nebo malou truhlu?
Podzimní termín výsadby broskvoní, 14.11.2013
Vlásečnicový kořenový obrost se tvoří jen do určité teploty (nevím, jaká je to teplota). Zajímalo by mne, jak je to s jeho tvorbou u odlistěného stromku. Z mého laického pohledu se mi mírně zdá nelogické, když nadzemní část ukončí... celý příspěvek >
Podzimní termín výsadby broskvoní, 14.11.2013
"Novovysadené broskyne na jeseň nestrihať, hrozí riziko silného glejotoku". Tak s tím jsem se dosud nesetkal. Jestli dobře počítám, tak jsem v minulosti vysázel 7 broskvoní na podzim a ani v jednom případě se to nestalo. Že bych měl takové... celý příspěvek >
Topaz, 13.11.2013
"Ohledně toho neustálého omílání postřiků: Nikdo přece nikomu nevyčítá jeho způsoby ochrany rostlin". Máte pravdu, v poslední době je už v tomto ohledu naštěstí klid, ačkoli všichni dobře pamatujeme, že ještě před několika měsíci tomu tak zdaleka... celý příspěvek >
Podzimní termín výsadby broskvoní, 13.11.2013
Tak si to vezmi logicky Petře. Objednané stromky už máš doma a nechce se Ti je do jara skladovat ani venku ani ve sklepě. Co Ti tedy zbývá? Sázet! Ty ses ale ve svém úvodním příspěvku ptal na vliv zastřižené korunky na úspěšnost přezimování. Tak zase... celý příspěvek >
Podzimní termín výsadby broskvoní, 12.11.2013
Suma sumárum, pozitivum této diskuse vidím v tom, že se ozvali i lidé, kteří potvrdili, že to jde relativně úspěšně sázet i na podzim. A tím i padlo zažité dogma, že broskvoně je nutno sázet jen na jaře. Nic není ideální, ostatně jako vše v... celý příspěvek >
Podzimní termín výsadby broskvoní, 12.11.2013
Není účelem této diskuse se zde vzájemně proškolovat z termomechaniky. Proto uvedu základní obecné zákonitosti, které jsou východiskem k mé úvaze viz. výše: Rosný bod je teplota, při které je vzduch maximálně nasycen vodními parami... celý příspěvek >
Podzimní termín výsadby broskvoní, 12.11.2013
Souhlas s tímto názorem, ovšem za předpokladu, že je zabezpečeno kvalitní přezimování mladých stromků. To lze nejlépe zajistit, pokud stromky koupíme už na podzim a sami se postaráme o kvalitní způsob jejich přezimování. Otázkou je, jak... celý příspěvek >
Podzimní termín výsadby broskvoní, 12.11.2013
Možná se mnou nebudete souhlasit, ale kombinaci mrazivý vzduch / sluníčko nevidím jako jediný rizikový faktor zimního přezimování mladých stromků. Z výše uvedené kombinace klimatických vlivů hrozí mrazové desky i trhání lýkových pletiv u stromů,... celý příspěvek >
Podzimní termín výsadby broskvoní, 12.11.2013
No on totiž ten mirelon (chová se podobně, jako polystyren, ale je pružný) má jedno kouzlo. Totiž, když je ta mezera mezi vnitřním pláštěm návleku a kmínkem malá, řádově v mm, udržuje se tam ± konstantní vlhkost a brání se tím intenzivnímu... celý příspěvek >
Podzimní termín výsadby broskvoní, 12.11.2013
"Nepriedyšné materiály typu igelit, mirelon, kaučuk apod. som nikedy nepoužíval. Mám za to, že stromček je živý organizmus a aj cez zimu "dýcha". Pod plastmi sa môže vyzrážať vlhkosť podporujúca rast plesní..." Při použití izolačních mirelonových... celý příspěvek >
Rezistence - mýty a fakta, 11.11.2013
Ano, ovšem naše oblíbená kapela ve své tvorbě čerpá z kořenů oné staré hudby. Chtě nechtě. Každá moderní hudba má svůj rodokmen, podobně, jako "moderní" odrůdy jabloní.
Vinohradnicke broskvone, 11.11.2013
"Jedinou společnou, významnou nemocí, která mě v tuto chvíli napadá je padlí" Mám hned vedle domácího vinohrádku vysazeny tři (ušlechtilé) odrůdy broskvoní. Zatímco padlí je na révě ve větší či menší míře každý rok, na broskvoních jsem je ještě... celý příspěvek >
Rezistence - mýty a fakta, 11.11.2013
A já si zase dovolím pane Vlastimile tu původní otázku v názvu článku p. Bočka "Má dnes ještě smysl pěstovat staré odrůdy ovoce?" přirovnat k trochu jinému, i když v lecčems podobnému žánru, či oblasti lidského snažení - k hudbě. Připadá mi... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika