Příspěvky uživatele - 158.206

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
snížení ph v jezírku, 29.5.2008
Podělte se o podrobnosti, jakým způsobem a jak silnou kyselinou toho docílíte?
Průchodky do sudu, 29.5.2008
Ano viděl, jeden takový mám doma a zde bych si tedy dovolil lehce s Vámi nesouhlasit zase já, nejde o objem hmoty, ale o povrch, resp. v daném objemu dosáhnout co největšího povrchu pro osídlení užitečnými bakteriemi. Prakticky jsem myslel totéž,... celý příspěvek >
Průchodky do sudu, 28.5.2008
Trochu bych nesouhlasil s tím, že pokud nejsou provzdušňovány, nejsou biologicky aktivní a slouží spíše jako mechanický filtr. Jistě by nebyl problém do komory hodit vývod z kompresoru - a úmyslně tam není. Spíše na nich probíhají jné procesy než na... celý příspěvek >
rašelina do jezírka, 27.5.2008
Na uvedený objem bych si to troufl odhadnout tak na 500 - 1000 litů, aby to mělo nějaký efekt. Nějaká biotická kyselina (jakkoli to zní šíleně) by v tomto případě asi byla nejsnazším řešením, i když možná dočasným
Průchodky do sudu, 27.5.2008 Obsahuje fotku
Jestli to bude stačit, opravdu nevím, od kartáčů bych si moc neliboval, a s vortexem nemám delší zkušenost Po mírných potížích   přikládám obrázky - na těch prvních dvou jsou nerezová síta - 300 mikronů - to co vidíte kolem nich, už skrze... celý příspěvek >
Průchodky do sudu, 27.5.2008
K tomu zanesení media mechnickou nečistotou- nesmí dojít, to chápu jako samozřejmost - koš ve skimmeru logicky nemůže stačit. Mám pocit, že i komorových systému je před mediem typu kaldnes ještě bioakvacit nebo nějaká fitlrační houba či pěna - u... celý příspěvek >
snížení ph v jezírku, 26.5.2008
Proplache zeolithem je určitě jedna z možností, když tak mne opravte, ale zeolith je po mém soudu jen trochu jiná forma chemických přípravků - jakmile se nasytí, přestane fungovat a musí se dát nový.  Jeho množství by muselo být zcela jistě... celý příspěvek >
Průchodky do sudu, 26.5.2008
Jak velké by to měly být otvory?
Průchodky do sudu, 26.5.2008
Nemám údaj pro provnatelný výkon, nejbližší možný mám u 18W UV - 2200 l/hod - pokud yb to šlo lineárně, a měl by jste podobnou konstrukci lampy, měl by jste skrze ní protlačit nějakých 1000 litů za hodinu. Co se čepdla týče, tak o té frekvenci... celý příspěvek >
Průchodky do sudu, 26.5.2008
K lampě - na tom zařízení by měl být někde označen maximální možný průtok skrze zařízení, a schopnost (množtsví ošetřené vody) samotné UV zářivky - to druhé íslo by mělo být výrazně nižší. Pointa je v tom, že do trubice má přijít pouze to množství... celý příspěvek >
snížení ph v jezírku, 25.5.2008
Ještě mi napadá, dovedli by jste změřit celkovou a uhličitanovou tvrdost?
snížení ph v jezírku, 25.5.2008
Mohla by jste poslat pár fotek na mail, případně se nějak pokusit blíže určit počet ryb? - třeba by jsme na něco přišli (v detailu pošlete i tu Vaše okysličovací zařízení) CO se rašeliny týče, je to po mém soudu jen jiná forma lití čehosi do nádrže,... celý příspěvek >
snížení ph v jezírku, 25.5.2008
Ještě jsem doplnil příspěvek výše - třeba Vám trochu ujasní situaci :) Okysličení při tom počtu ryb a objemu nádrže, a zároveň absenci fitlrace, by mělo po mém soudu běžet nepřetržitě, a nemělo by se jednat o nic zanedbatelného. Množtsví kyseliny,... celý příspěvek >
snížení ph v jezírku, 25.5.2008
Ten nápad s tím kamenem v kýblu je dobrý, jen si nejsem jist, zdali Vám v tom malém objemu budou probíhat tytéž procesy, jako ve velké nádrži, ale za pokus to jistě stojí. Řešíte nějak prokysličení nádrže (uznávám, že pořízení i provoz fitlrace pro... celý příspěvek >
Likvidace řas v malém jezírku, 25.5.2008
Tak teď jste na to káp!
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika