Příspěvky uživatele - 73.81

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nové koupací jezírko zezelenalo - bez ryb, 12.6.2015
RE - alfa omega v prevencii proti rasam tzv. filtracné rastliny? Ruzkatec, Egeria atd... Nic? Pak ale naozaj nema zmysel dalej neco vysvetlovat... Možná se budete divit, ale právě tyto rostliny v jezírkách najdete poměrně zřídka kdy. V několika... celý příspěvek >
Nové koupací jezírko zezelenalo - bez ryb, 11.6.2015
Aniž bych se Vás chtěl nějak dotknout, myslím že tohle je v jezírku zcela nepoužitelné. Jako úplně základní rozpor vidím hned na začátku v jedné věci - rostliny do jezírka - označované jako vodní rostilny, těžko budou spotřebovávat CO2 z vody. Ty... celý příspěvek >
Nové koupací jezírko zezelenalo - bez ryb, 11.6.2015
I když akvarium a jezírko sám často porovnávám, tak v tomto to myslím úplně korektně nejde. Nevím, jestli to je tak jednoduché. Když pominu technické komplikace tohoto řešení, jedna otázka - co se děje s živinami (v možném přebytku)  v období,... celý příspěvek >
Nové koupací jezírko zezelenalo - bez ryb, 10.6.2015
"Rastliny su v boji s riasami o ziviny rychlejsie" - s tím bych si dovolil trochu nesouhlasit, mám opačné zkušenosti
Nové koupací jezírko zezelenalo - bez ryb, 9.6.2015
Pokud Vás trápí tolik ta kalná voda, UV lampa Vám opravdu dokáže pomoci. Její výkon ale bude muset být jinde, o násobky. Taková lampa pak dokáže i "pocuchat bakterie", které se do jezírek přidávají, mezi řasami a bakteriemi... celý příspěvek >
Nové koupací jezírko zezelenalo - bez ryb, 9.6.2015
K Vašim dotazům krátce v bodech : - ano, i s tou filtrací co máte je možné udržet dobrou kvalitu vody.  - podle typu bakterií, které použijte. Nevím, jak silnou UV lampu máte, do jaké míry je toho vůbec schopná. Otázka spíše stojí, proč do... celý příspěvek >
Skimmer pro malé jezírko, 2.6.2015
Kdybych to bral podle tlakových filtrů Filtoclear, tak bych si to pro zjednodušení dělil dvěma. Odhadem totiž zhruba polovinu výkonu ten filtr "sežere". Pokud byste tedy trval na tlakovém filtru, nejmenší možné čerpadlo bych asi volil Aquamax 8000... celý příspěvek >
Prasklá skleněná trubice v UV lampě, 2.6.2015
Chybami se člověk učí :) Když bych to měl nějak seřadit podle četnosti závad, tak by pořadí bylo asi následující : 1) Špatné zazimování lampy a poškození lampy ledem 2) Nešikovnost při výměně žárovek 3) Zapnutá lampa bez vody a následné... celý příspěvek >
Prasklá skleněná trubice v UV lampě, 1.6.2015
Ano, a nejednou.  U velkých lamp jsou obvykle připojena výkonná čerpadla, která dokáží nasáté kamínky dopravit do lampy docela velkou rychlostí. I proto radím každému používat košíky ve skimmeru :) Další evergreen je provoz lampy bez čerpadla.... celý příspěvek >
Skimmer pro malé jezírko, 1.6.2015
Myslím, že pokud plánujete propojit skimmer s čerpadlem o příkonu 40W, nedopadne to. I na ten nejmenší skimmer co znám bude výkon toho motoru prostě slabý. U skimmeru prostě výkon potřebujete, a dost často právě díky přítomnosti skimmeru je potřeba... celý příspěvek >
UV lampa a život v jezírku, 1.6.2015
Nemusíte mít obavu, ke "sterilizaci jezírka " 18W lampou určitě nedojde.  Nikde není psáno, že lampa musí běžet neustále. Použít jí třeba můžete jen při zhoršené průhlednosti vody. Obecně otázka stojí, jak lampu vlastně používat. Odhaduji, že... celý příspěvek >
Prasklá skleněná trubice v UV lampě, 1.6.2015
Vede se to běžně jako náhradní díl. Nejste totiž první, a ni poslední, komu se to sklo povedlo rozbít. Já sám mám na svědomí letos už tři, a rozbít tu trubici je opravdu hrozně snadné. Nesnažte se experimentovat s nějakou náhradou, a kupte správný... celý příspěvek >
Skutečný průtok jezírkového čerpadla, 29.5.2015
Došli jsme u nás k podobným výsledkům, podle mého chybu v měření nemáte. V rámci kompletnosti testu byste ještě mohl změřit, jaký je reálný příkon toho čerpadla. Budete asi trochu překvapen... :)
Jezírko v zimě, 18.5.2015
K těm přípravkům - koukněte sem Některé jsem už vyzkoušel...
Vzduchování koupacího jezírka, 5.5.2015
To ano. Po pravdě nevím u toho přebytku plynu, nad tím jsem takhle nikdy nepřemýšlel. Já mám spíš takový pocit, že zakalení způsobená řasou jsou ta významná, která většinu jezírkářů trápí. Jestli prostě ta "míra vlivu na průhlednost vody " se dá u... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika