Příspěvky uživatele - Beny2

Popisky rostlin do květináčů, 1.2.2018
Na popisy květináčů (mám jich několik set) používám bílý fix Permanent od Centropenu. Po zaschnutí je zcela vodoodolný. Při přesazení stačí smirkovým papírem smazat starý nápis. Zapichovací jmenovky se mě neosvědčili, protože je vždycky dříve nebo... celý příspěvek >
Tvar a kolmost stěn jezírka, 30.1.2018
Dno mezipatra je obvykle tvořeno horní vybetonovanou plochou prstence obezdívky ze ztraceného bednění. Pro vytvoření okraje není obvykle nutné vytvářet tak širokou polici, jako na obrázku. Podkladová tkanina (Arabeva, geotextílie, umělohmotný... celý příspěvek >
Tvar a kolmost stěn jezírka, 29.1.2018
Úplně nejdříve je nutné si stanovit, k čemu bude jezírko sloužit. Ke koupání, pro chov kaprů a nebo jen na lekníny. Pokud chcete jen lekníny, nemá cenu to přehánět s hloubkou (stačí kolem 1 metru). Pokud chcete Koi kapry, je dobré mít hloubku přes 2... celý příspěvek >
Vstup do biologické filtrace, 14.1.2018
A kteří výrobci něco takového dělají? Naprostá většina filtrů má sice vstupní otvor do "bedny" filtrace nahoře, ale hned za ní je přepážka, takže do první komory s filtračním materiálem vstupuje voda spodem. Více by mě zajímala změna v pořadí... celý příspěvek >
Identifikace dřevin, 13.1.2018
Stálozelené Lonicery se obvykle běžně vyskytují jen dvě (lesklý a kloboukatý). Nejběžnější je Lonicera nitida "Maigrun".
Identifikace dřevin, 13.1.2018
Prunus laurocerasus a Lonicera nitida (taky pěkně rozrůstavá potvora).
Do jakého sponu je vhodné sázet Barvínek - Vinca major?, 10.1.2018
Ano, omlouvám se, Lído. Moje zkušenost je s Vinca minor. Souvislý porost se mě nepodařilo napěstovat.
Do jakého sponu je vhodné sázet Barvínek - Vinca major?, 10.1.2018
Osobně s ním mám velmi špatné zkušenosti. Na světlejších místech přes něho ochotně prorůstá tráva. Radostně mohu prohlásit, že po deseti letech chemické války se mě ho konečně podařilo zbavit.
Rost na molitan do filtracie, 10.1.2018
Já osobně považuji kulaté plastové sudy za krajně nevhodné pro zhotovování filtračních nádob. Ať již pro problémy s průchodkami (do DN 50 lze použít rovné), ale hlavně z důvodů prostorové náročnosti. Navíc je vhodné, aby hloubka nádob (z důvodů... celý příspěvek >
Jezírková zahrada, 10.1.2018
K pochopení příspěvkú se nebudu vyjadřovat. Hříbalova zahrada je specifiká v tom, že se jedná o velký komplex zaměřený hlavně na rostliny. Stačí se na Googlu na jeho zahradu podívat. Z toho plynou i nároky na údržbu.
Jaký je rozdíl v čerpadlech, 9.1.2018
Příspěvek s jedním obrázkem uložíte a po načtení si ho znovu otevřete na editaci. Pak můžete vložit větší počet obrázků. Osobně si myslím, že v průtoku (pokud je vhodně dimenzované potrubí) rozdíl nebude. Gravitační zapojení se doporučuje z... celý příspěvek >
Rost na molitan do filtracie, 9.1.2018
Celkově je myšlena dobrá, ale mám několik připomínek. Ta úplně zásadní je, že voda do filtrační nádoby přitéká ze spodu, aby ten největší kal zůstával hned u dna a šel jednoduše vypustit odkalovacím kohoutem ve dně nádoby. V samo-domo nádobách se to... celý příspěvek >
Jaký je rozdíl v čerpadlech, 30.12.2017
Tak na takovou diskuzi se těším. Na to tema mám celkem radikální názor.
Jaký je rozdíl v čerpadlech, 28.12.2017
Ten popis výměny vody v trubce je trochu zavádějící. V praxi je ve hře ještě mnoho proměnných (kromě již zmíněných ztrát i proměnlivý průtok vlivem zanáčení filtrace, sít a mřížek). Takže přesně se to předem stanovit nedá. Na jezírku je prima, že... celý příspěvek >
Jaký je rozdíl v čerpadlech, 27.12.2017
Z 1" trubky by voda tryskal, ze 110 KG jen slušně vytékala. Ono bude hodně záležet na ztrátách. Viděl jsem (čerpadlové zapojení) v akci čerpadlo 8.500 l/h v 8.000 kubíkovém jezírku. Voda z vodorovného přepadu 110 KG, těsně nad hladinou, jen... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika