Příspěvky uživatele - Mimmo

Tsunami, Auroru nebo Radku? Co rodí nejdříve?, 6.6.2021 Obsahuje fotku
Přezrálý plod Tsunami jsem dnes objevil (na omrzlém stromku) na zahradě v SZ Bulharsku. Aurora a Leskora jsou poblíž, ale začínají se jen velmi mírně vybarvovat. Rozdíl bude asi těch 14 dní. Chuťový rozdíl je ještě větší.
Vrublovanie do razstepu, 4.6.2021
S textem souhlasím. Dokonce jsem sám nedávno něco rouboval za zelena do rozštěpu (angrešt, rybíz, meruňka). Jenom to jméno hrušně mi nesedí. Jean d´Arc byl bratrem panny Orléanské (Jeanne d´Arc). Hrušeň je nejspíše pojmenována po jeho sestře.
Víceleté pěstování rajčat, 30.4.2021
Vilma je po smrti. Přežil jen Azték. Obě rostliny chytily v zimě v mé nepřítomnosti svilušky. Následovalo stěhování, malování místnosti atd. Hodně jsem je ostříhal, ale pouze Azték se vzpamatoval a pěkně plodí. Je ve 4 litrovém květináči. Teď je... celý příspěvek >
Ochrana květů meruňky netkanou textilií, 28.4.2021
Děkuji za radu. Možná to jednou využiji. Výsledek mé ochrany je, že na chráněném stromě nezůstal ani jeden viditelný plod. Zajímavé je, že stromky, které kvetly velmi brzy, nejsou napadené monilií. Stromky kvetoucí později mají dost plodů, ale... celý příspěvek >
Paprika nasadila květy - je to brzy?, 22.4.2021
Já jsem při venkovní výsadbě nechával pro zajímavost vždycky několik kvetoucích paprik nebo paprik s plůdky a zbytek (asi 90%) jsem měl z pozdějšího výsevu. Rostliny s květy a plůdky při výsadbě měly dříve plody. To mi vyhovovalo. Rostliny bez květů... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk 2021, 12.4.2021
Věřím, že Champion pomáhá. Ale dejte pozor na koncentraci. Oproti kadeřavosti je mnohem nižší, viz návod. Jinak se mohou květy spálit.
Rozkvétání meruněk 2021, 4.4.2021 Obsahuje fotku
Všiml jsem si, že mladé stromky toho moc nevydrží. Silnější stromy s mohutným kořenovým systémem, dostatkem živin apod., jsou odolnější. Před měsícem mi rozkvetly Tsunami. Jeden stromek jsem chránil, ale i na tom druhém nalézám zelené plůdky. Plůdky... celý příspěvek >
SULKA postřik - jak moc narašené můžou být pupeny?, 27.3.2021
Meruňkám měď až tak nevadí, např.Champíon se doporučuje stříkat do květů jako ochrana před jarními mrazy. Tam se však používá nižší koncentrace, jinak korunní lístky ihned zhnědnou.
Ochrana květů meruňky netkanou textilií, 26.3.2021 Obsahuje fotku
Letos jsem chránil jeden stromek Tsunami (koupený v Exoticplant před 4 lety). Při prvých mrazech (-6,5st.) jsem sestrojil ohradu kolem stromku až do výšky skoro 3m a uvnitř jsem ohříval vzduch pohyblivým infrazářičem 400W a teplou vodou. Posledně... celý příspěvek >
Samovoľné zvyšovanie ph vody, 17.3.2021
Voda a kal ze studny obsahuje často mnoho Ca a má obvykle vysoké pH. Toto pH se může dočasně tlumit organickými nečistotami v bazénu. Po jejich rozložení provzdušňováním se už projeví jen tvrdá studniční voda.
Ochrana květů meruňky netkanou textilií, 10.3.2021
Petře, Chladno je všude. Dokonce i teplota v moři je pouhých +7st. Na drsném severu (Bulharska) jsme zažili v pondělí ráno -6,5st. Takže jsem sám musel zvýšit „cibulový index“ o jednu vrstvu oblečení. Ve stanu opatřeném zářičem 400W jsem... celý příspěvek >
Ochrana květů meruňky netkanou textilií, 6.3.2021 Obsahuje fotku
U mě uhodil den "D" nebo spíše noc "N". A tak jsem postavil pomocí zemních vrutů ochrannou konstrukci, která by měla noční mrazík utlumit nebo zeslabit. Parafínovou svíci nemám. Do stanu jsem proto natáhl kabel a mám tam 50 litrovou nádobu na vodu. O... celý příspěvek >
Ochrana květů meruňky netkanou textilií, 28.2.2021 Obsahuje fotku
Já osobně očekávám od diskuse, že budu mít na konci o něco jiný názor než na začátku. A to názor správnější. Ten zdánlivý konflikt je k tomu nutný. U nás už je po západu Slunce (silně meruňkový obzor), ale byl jsem si ještě ověřit, že ani jeden květ... celý příspěvek >
Ochrana květů meruňky netkanou textilií, 27.2.2021 Obsahuje fotku
Pan Walter je velmi dobrý experimentátor. Když i on má s ochranou kvetoucích meruněk špatné zkušenosti, nedivím se, že ty moje jsou velmi špatné. Zkoušel jsem to vícekrát a různými způsoby. Nikdy se mi to nepovedlo a vždycky jsem výrazně poškodil... celý příspěvek >
Ochrana květů meruňky netkanou textilií, 26.2.2021
U tunelu, který je na zemi, jsou vnitřní teploty zkreslené velikou tepelnou kapacitou půdy. U koruny stromků je zakrytí prevencí proti přechlazení odparem. Ve stromku existují i slabé energetické pochody, takže při jejich dýchání nějaké malé teplo... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika