Příspěvky uživatele - vyslouzil

Jabloň od silnice, 13.10.2021
Je to Matčino.
A co vaše višně?, 8.7.2021
Érdi a Ujfehertoi nějak nechápu. Na mě moc kyselé, než zčernají a trochu zesládnou, tak shnijou. Nevím, no... Obě tyto maďarské višně, včetně staré Köröšské, Záhoračky nejsou v užším slova smyslu klasické višně. Jsou skutečně sladké a hodí se i... celý příspěvek >
Kordia je nepřekonaná, 8.7.2021
To by se mělo dát poznat.  Van zraje současně s Kordií, Těchlovan o týden dřív. U nás jsou nyní Kordie tak akorát, Těchlovany už končí. Van má ze všech nejkratší stopky.
Vosa?, 27.6.2021
Žahalka. Asi žlutá. 
Rouby jabloně, 23.6.2021
Vyrašit roub až v násleujícím roce jsem zažil, ale je to velmi vzácné. Většinou takový roub zaschne, zkrabatí se mu kůra, takový můžeme rovnou odstranit, příští rok určitě nevyraší. Přeroubovat vřeteno jako pan Mičurin II bych se (vzácnějšími... celý příspěvek >
Rouby jabloně, 10.5.2021
Stejnou funkci jako páska vám udělá nátěr celého roubu bílou vodouředitelnou barvou, třeba latexem, balakrylem, aj.. Profíci používají namočení do vosku a rychlé zchlazení, ale to je rálné jen u roubování v ruce. Peckovinám to zvyšuje procebnto... celý příspěvek >
Rucna pilka, 9.3.2021
Mám Super Accel a Bigboy. Zuby jsem nepočítal.
Rucna pilka, 9.3.2021
U moderních pilek je začišťování nožem zbytečné, možná kontraproduktivní (kolenování větve - nožem se odřízne jen měkký okraj nikoli tvrdý střed). Dnešní pilky zanechají zcela hladký řez. Na syrové dřevo je lepší - rychlejší - list s většími zuby.... celý příspěvek >
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 19.2.2021
Už dávno tady měly vzniknout na různých místech (od nížin po hory) sady vybraných starých odrůd, které by hodnotili odborníci U nás zůstalo několik sadů starých odrůd po Němcích, u jiných majitelé zemřeli a jejich potomci o ně nejeví zájem.... celý příspěvek >
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 19.2.2021
Je to české specifikum, resp. československé, to odsouzení starých odrůd, nikde jinde v Evropě to takto není To máte, pane inženýre pravdu, v sortimentech řady evropských zemí jsou staré odrůdy zastoupeny víc. Jenže z těch, které jste vyjmenoval,... celý příspěvek >
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 15.2.2021
Diskuze se stočila zpátky do otázky: "Jsou lepší staré nebo nové odrůdy?" A to je dobře.    Bezmála 45 let se věnuji pěstování starých odrůd, ale i nových. Psal jsem ale většinou o těch starých (např. články v měsíčníku Chuť na prvním... celý příspěvek >
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 13.2.2021
Myslím, že to jak to napsal M. Přasličák je zbytečně vyhrocené a ne zcela objektivní Každý, kdo něco píše, vyjadřuje svůj subjektivní názor. Jak M. Přasličák, tak Ing. Fidla a nyní i já. problém je spíše v tom, že majitelé sami nevěděli, co... celý příspěvek >
Naroubovat na starou švestku něco jiného?, 8.2.2021
Ano, nebát se a vyzkoušet, to je správný postup. Zejména budeme-li roubovat malé semenáčky, nebo konec větvčky. U přeroubování staré švestky si musíme uvědomit, že případný neúspěch může znamenat konec stromu. Je-li švestka zralá na vykopání, nic se... celý příspěvek >
Pomůcka pří výběru jádrovin, 6.2.2021
Knipbaum je zajímavá technika a pro školkaře, který potřebuje vypěstovat kvalitní stromek rychle, bude mít svůj význam. Jako amatérskému zahrádkáři mi to přijde příliš pracné.    Co se týče Denáru, registrován byl roku 1989. Možná se... celý příspěvek >
Pomůcka pří výběru jádrovin, 13.1.2021
Za sebe mohu říci jen to, že přispívatelé do pomologické diskuze - ti externí, co nejsou uvedeni v tiráži časopisu - měli na výběr odrůd minimální, vlastně nulový vliv. Převahu českých odrůd bych českému časopisu vlastenecky nevytýkal,  možná... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika