Příspěvky uživatele - andydul

Sklizeň rajčat 2013, 11.7.2013
Rada znela: Vertimec 018 EC Preventívne nestriekajte, prvý postrek spravte pri prvom výskyte svilušiek, to poznáte ľahko podľa bielych bodiek na listoch.
Moc květů lldi, odstranit listy?, 11.7.2013
Nie, každá rastlina je v jednej nádobe, len sú postavené na balkóne vedľa seba. Na ildi som zatiaľ neodstraňoval žiadne listy, okrem napadnutých sviluškami, ani zálistky.
Moc květů lldi, odstranit listy?, 11.7.2013 Obsahuje fotku
Ildi je jediná odroda, ktorej som listy neodstraňoval, nie je treba, nie sú tak husté. Rastliny mám podobne kvalitné, ako vy, len mám už veľké plody.
Sklizeň rajčat 2013, 11.7.2013
Pane Mirku, Vaše plody sú vždy nakrajšie, tuším ich je aj škoda zjesť, pestujete desiatky odrôd, závidím Vám toľko chutí. U nás na Slovensku máme najlepšie možné počasie, toto leto stále teploty okolo 30°C, nad 30°C sa teploty veľmi nedostali,... celý příspěvek >
Sklizeň rajčat 2013, 11.7.2013
Je to poľné, ale vždy si vyberám semená z plodov a tento rok som si všimol, že niektoré majú mierne odlišné plody, než tie minuloročné, tiež olistenie je troška iné. Žeby sa s niečím skrížili? Na balkóne mám totiž rastlinu na rastline a viac... celý příspěvek >
Sklizeň rajčat 2013, 10.7.2013 Obsahuje fotku
Rastliny sú tmavozelené, okrem rastlín odrody Ildi, tie sú pomerne svetlé, ale zjavne to tak má v ich prípad byť, pretože majú každá stovky plodov. Tu je bifteková, odrodu bohužiaľ nepoznám. Zámerne ju mám na viac výhonov, hnojím dostatočne,... celý příspěvek >
Sklizeň rajčat 2013, 10.7.2013 Obsahuje fotku
Dnešný zber z balkóna pred večerným postrekom - 3 plody Kumato, 16 plodov Idyl a jeden plod Mini San Mazzo. Stupické oberám priebežne, pekne sa vyfarbuje, som celkom prekvapený jeho výnosom, minulý rok to bola bieda. O mesiac neskôr zasadené... celý příspěvek >
Jen si tak trochu postěžovat, 10.7.2013
Pane Mirku, veľmi pekne ďakujem za radu, Vertimec funguje bezvadne, po postreku som na druhý deň nenašiel jedinú živú svilušku, zdevastované rastliny sa môžu teda začať regenerovať novými zálistkami. To, že to muselo ísť chemickou cestou mi nevadí,... celý příspěvek >
Zachrání se?, 9.7.2013
Ale zvládne, pred týždňom sa mi zlomili dva výhonky z Bejbina, každý tri kevtenstvá aj s plodmi, zvládli to výborne, už sú presadené v zemi a rastú výborne.
Rajčiny - bez kvetu, 9.7.2013
30 cm rastliny už majú bežne nahodené kvetenstvo, nemajú nedostatok slnka? Ja mám balkón orientovaný tiež na východ a veľmi sa rastlinám darí. Akej farby sú rastliny a ako sú hrubé hlavné stonky? Hnojiť takto malé rastlinky nie je až tak... celý příspěvek >
Sklizeň rajčat 2013, 9.7.2013
Ja som si vypestoval jednu rastlinu z plodu Mini San Mazzo kúpeného v Bille, pár plodov už je zrelých, zajtra ochutnám.
Sklizeň rajčat 2013, 8.7.2013
Pane Mirku, Kumato by to byť celkom aj mohlo, sadenica bola kúpená na trhu od Maďara, ktorý mal k odrode napísané Fekete :) Tie žlté Ildi určite nie sú, Ildi mám na balkóne tri rastliny a majú úplne odlišnú stavbu, aj listy, aj sfarbenie, Ildi má... celý příspěvek >
Sklizeň rajčat 2013, 8.7.2013 Obsahuje fotku
Pane Mirku, máte nádherné plody! Ja som dnes toto pozberal zo strechy, bohužiaľ, neviem názov ani jednej odrody, všetko sú vypestované rastliny z plodov semien, ktoré mi niekto dal zo svojej záhrady. Chuťovo sú tie okrové výborné, jemné a... celý příspěvek >
Přehřátá rajčata, 8.7.2013
Ja niektoré rastliny na balkóne zalievam aj v týchto horúčavách výlučne podmokom, ale treba im dolievať vodu tri krát denne. Vonku na streche ich samozrejme zalievam zvrchu, to by neprežili silné celodenné slnko. Dnes som pooberal plnú misku... celý příspěvek >
Jen si tak trochu postěžovat, 5.7.2013
Aj ja sa trošku posťažujem, hneď na začiatku júna mi všetky rastliny na streche napadli svilušky (slovensky roztočce) a niekoľko rastlín sa im podarilo spoľahlivo zlikvidovať. Účinnosť prípravkov Mospilan a Actara je nulová, Prev B2 pri správnej... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika