Příspěvky uživatele - Petr z Pardubic

Počasí 2024, 2.4.2024
Vliv lidského sádla na zvyšování bonity půdy je jistě zajímavé téma, pane SPCH. Co se týče deště, tak u nás slabota, ale spadlo alespoň něco. Určitě tady nestojí voda na poli jako u pana PP. V odkazu, který sem vkládám to mají podstatně... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 2.4.2024 Obsahuje fotku
O nízké mrazuodolnosti "Thyrinthosu" jsem se zmiňoval vícekrát. Jeho jedinou přednosti je prozatím zde nejranější doba dozrávání meruněk. Pokud jde o Farely, tak doufám, že v těch čtyřech metrech něco přežije, bylo to rezaté, ale všechno neopadalo.... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 1.4.2024
Škoda, pane z Náchodska, že vám zmrzla ta meruňka SOMO. Ještě jsem o ní tady neslyšel, že by jí někdo pěstoval. Měla by být mrazuodolná jak tady o ní píšou:  Meruňka SOMO Prunus armeniaca Plodování: polovina srpna Meruňka Somo je... celý příspěvek >
Počasí 2024, 1.4.2024 Obsahuje fotku
Veselé Velikonoce.
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 31.3.2024
Harlayne x Re-Umberto
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 31.3.2024
ULU mám přímo od šlechtitele, který jí stvořil. Přesně nevím na jaké podnoži. Mám od něj více stromků, které jsou snad na nějakých speciálních, slaběji rostoucích myrobalánech, které by snad ani neměly podrůstat, každopádně Kioto podrůstá a... celý příspěvek >
Hrušeň Abate fetel, 31.3.2024
Poštovné na Slovensko je sice dražší, ale rouby můžu klidně poslat. Abate fetel se mně tady docela rozrostla, hlavně na Lucasově a škoda zakrácené části vyhazovat, tak snad příští rok. První plody jsem měl minulý rok, ale za mě je stále to... celý příspěvek >
Počasí 2024, 31.3.2024
SPCH   Prachy jsou v prachu, jak píšete a květy meruňky Aurora se také obrátily v prach? Na Vysočině kvetoucí bledule vystřídaly sasanky, blatouchy a petrklíče, ale stromy se teplem ošálit nenechají a stále tvrdošíjně setrvávají v zimním... celý příspěvek >
Chernyj Barchat, 31.3.2024 Obsahuje fotku
Slivoně už rozkvetly a mezi prvními rozkvetlými byly švestkomeruňky. Takto kvete Chernyj Barchat. 
Počasí 2024, 31.3.2024
Dnes na největší křesťanský svátek Boží hod velikonoční, vážení přátelé, nastala zajímavá klimatická situace, kdy byl z důvodu písku ze Sahary v ovzduší vyhlášena na některých místech smogová situace a to díky zvýšené koncentraci prachu. Jak to vidí... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 31.3.2024
Zdravím na Náchodsko. Moje ULA měla jen asi tři květy, HARLAYNE (jeden z rodičů Uly) také jen sem tam něco, ale stále ještě nedokvetly. MH, co se týče toho tureckého Bebeca, tak je z podivem, že mezi "zrezivělým železem" v podobě Harcotu a Early... celý příspěvek >
Moniliové spále 2024 STOP, 31.3.2024
Před dvěma dny jsem provedl třetí postřik. První byl Signum, druhý Signum + část porostu Belanty a tento třetí opět Signum. U Belanty se mi zdá, že špatně "barví vodu", taková řidina, jen nepatrně zakalená bílá voda, něco jako když rozpouštíte ve... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 31.3.2024 Obsahuje fotku
MH: Těšil jsem se na první plody meruňky FARELY, kterou tak chválila paní AzK, a i když oba rouby bohatě zakvetly, prakticky všechno opadalo. Ve čtyřech metrech na Harogemu je ještě jeden roub, ale i ten opadal. Na Farhialu také nějaké květy "létaly... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2024, 28.3.2024
Po kadeřavosti na lístcích prozatím ani stopa. 
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 28.3.2024 Obsahuje fotku
První plody Pinkcotu po 7 letech, to nebude optimální sorta k Poděbradům. Jinak perfektní fotky, Marku. 400 metrů u Náchoda je to samé, co má Petr z H. u Brna, ale tam se opožděné kvetení výhodně doplňuje s polohou stromů na kopci. Někdo tady sháněl... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika