Příspěvky uživatele - 248.8

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jaký mám druh půdy + co na příští rok zasázet?, 19.8.2016
To, co vám rostlo letos, nemusí růst za rok - a nezáleží jen na druhu půdy, ale také na teple, světle a živinách, nadmořské výšce a situování zahrady - a počasí je každý rok jiné. Mech v trávníku může způsobovat nejen kyselá zem, ale také zastínění... celý příspěvek >
Lilie, 19.8.2016
Mrkněte i na Lukon Bulbs, lilie sice mívá až v jarním katalogu, ale výběr nepřeberný. Teď v letním katalogu má hlavně denivky a kosatce. Mívá ještě širší výběr, než Lukon Glads. Brala jsem od obou, obojí jsou spolehliví.      ... celý příspěvek >
Jak zakomponovat do okrasné zahrady kamenné sloupky, 18.8.2016
Nebo schody v zahradě, vytvoření stupňovitého záhonu...            Lída
Venkovní ibišky, 18.8.2016
Syrský ibišek (zahradní) ale JE mrazuvzdorný. U bahenního (veliké květy) záleží na tom, jak se mu kde líbí. Pokojové ibišky mrazuvzdorné nejsou.  Lída
Krásny strom identifikácia, 18.8.2016
Ano, je to lantana, existuje v různých barvách. Prodávají ji i na trzích jako letničku. Stromek lze střihem vypěstovat. U nás ale musí být jako přenosná rostlina v květináči, mráz nesnáší.          ... celý příspěvek >
Listy se kroutí a zasychají - co stromu chybí?, 18.8.2016
Menší stromek je dost široký pojem... Dávám Cererit se stopovými prvky hrst (cca 4dkg) na metr čtvereční plochy koruny zjara.           Lída
Vrba - kočička, 18.8.2016
V tuto dobu stříhat už jen co nejméně (ostříháte si "kočičky"). Asi bych teď zastřihla větvičky jen kousek nad zemí a pak ostříhat pořádně nakrátko až zjara po odkvětu. Nyní by už větvičky nijak moc narůstat... celý příspěvek >
Co je to za rostlinu?, 17.8.2016
Na té první fotce mi připadá, že listy vyrážejí ne kolem dokola, ale jakoby do vějíře (jako třeba u strelície)... Ale co by to bylo, mne nenapadá, může to být klidně i nějaká kytka...  Lída
Poprosím o identifikáciu rastlín, 15.8.2016
Ta druhá bude nějaký druh mimózy (citlivky).           Lída
Slepice žere vejce, 14.8.2016
My jsme slepicím dávali míchanici (rozdrobený namočený chleba se šrotem, Plastin + v zimě sušené kopřivy), pšenici, skořápky, občas zklihlý tvaroh, uvařené a nasekané blanky z masa (ne syrové, pak se oklovávají), občas těstoviny a jiné zbytky z... celý příspěvek >
Choroba, 14.8.2016
Krčková hniloba se týká spodku kmene u země. Spíš mi připadá, že buď je málo zalévaný nebo mu chybí nějaký prvek ve výživě. Ona ani ta kůra pod ním není ideální, rostlinám je pak potřeba dávat víc dusíku.    Lída
Špenát, 14.8.2016
Špatná doba pěstování - špenát je plodina "krátkého dne", jinak okamžitě vybíhá do květu. Pěstuje se na jaře a na podzim, může přezimovat. V létě se nepěstuje (to by se mu asi musela uměle prodloužit... celý příspěvek >
Vavrinovec do kompostu, 13.8.2016
Kdybyste do kompostu nechtěli dávat jedovaté rostliny, tak byste tam mohli dávat hodně málo druhů. Odhaduji, že z rostlin je tak minimálně třetina jedovatá... Tůjemi počínaje a pivoňkou konče...  Pochopitelně souhlasím s IH.      ... celý příspěvek >
Co je to za rostlinu?, 13.8.2016
Šruchu lze buď předpěstovat (a vysadit až po "zmrzlých"- nesnáší mráz), nebo vysít na místo koncem dubna, případně nechat na místě vysemenit. Je to letnička. Miluje slunce, snáší sucho.           ... celý příspěvek >
Prosím určení názvu rostliny, 12.8.2016 Obsahuje fotku
Kvete i na suchých místech, jen na vlhkých je mu líp. Mám ho na zahrádce u jezírka.           Lída
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika