Příspěvky uživatele - vyslouzil

Roubování na pařízek, 14.6.2023
To má logiku, štěpování slaběrostoucích odrůd na slabou podnož vysoko je jen pro opravdu velmi dobrou polohu a půdu. A ani tam to nevidím jako výhodu, kmínek nevypadá pěkně a riziko, že se zlomí je větší. Bohužel,  příspěvky mohu vkládat jen... celý příspěvek >
Roubování na pařízek, 14.6.2023
Mohu se zeptat, pane Waltře, proč odrůdy, které Vám nevyhovují, přeroubováváte na pařízek a ne v korunce s ponechání tažných větviček? Ztratíte tím, podle mě, min. jeden rok. Navíc vytvoříte výrazný nepoměr mezi kořeny a nadzemní částí, což je pro... celý příspěvek >
Černá plíseň na hlíně trávníku, 14.6.2023
Problém trávníku, pravidelně zásobeného chemií, bych neřešil přidáváním další chemie. Ani si nemyslím, že hnojený trávník by měl málo živin. Doporučil bych znovu provést vertikutaci a trávník posypat směsí křemičitého nebo kopaného písku s přesátým... celý příspěvek >
Olendr žloutnutí listů, 4.6.2023
To máte ještě štěstí. Moje příspěvky redakce pozdrží a nezveřejní vůbec.
Jaké ovocné stromky budete kupovat?, 4.4.2023
Ano, praskla, dokonce 2x. Poprvé jsem myslel, že to bylo neopatrnou manipulací, ale vzhledem k tomu, že to bylo první použití po zimě, důvod je zřejmý. 
Jaké ovocné stromky budete kupovat?, 4.4.2023
Teleskopickopu karbonovou trubku je třeba na zimu schobvat do bezmrazé místnosti. Od doby, co to dělám, s praknutím žádný problém není.
Špinka, 24.1.2023
Mohu poskytnout. Napište soukromou zprávu.
Kniha pro začátečníky, 8.12.2022
Na knize R. Šrota 1000 dobrých rad zahrádkářům vyrostlo několik generací. Ve své době byla skutečně nadčasová.. Znal jsem ji skoro nazpaměť.   Ale ta kniha vyšla roku 1972, tedy před 50. lety a napsaná musela být - jak bylo tehdy zvykem -... celý příspěvek >
Určení jablka dle fota, 5.9.2022
Baumanova reneta?
Je to myrobalán?, 24.8.2022
Nenašiel som žiadnu duranziu na internete, ktorá by rodila tak skoro. Tady se o ní píše: SPECIÁLNÍ POMOLOGIE SLIVONÍ
Je to myrobalán?, 16.8.2022
Je to durancie.
Mladé ovocné stromky po krupobití, 8.7.2022
Trochu do toho hodím vidle. Mně až tak nepřipadá, že by rány byly způsobené kroupami. Ty vypadají trochu jinak, navíc zde jsou patrné i na spodní straně větviček, kam kroupa obvykle nedosáhne. Roztrhnout kůru na svislém kmínku, to by musely z nebe... celý příspěvek >
Zná někdo višeň Vaixle, nebo její správný název?, 1.6.2022
Jirko, vajksle se skutečně říká kyselkám. Královna Hortensie je typická sladkovišeň - skleňovka. U nás se jí říkalo hamrle (z něm. amarelle), což není správné, neboť se o amarelku nejedná. Aby v tom byl větší zmatek, i o nejznámější višni Morele... celý příspěvek >
Jake odrudy to jsou?, 22.10.2021
Jonathan a Gascoigneho šarlatové
Stará odrůda hrušně, 19.10.2021
Merodova
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika