Příspěvky uživatele - 225.136

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co to je za strom?, 22.11.2016
Jo, má to plody. Ve Vídni zrovna dozrávají. JG
Co je to za hrušeň a jak ji namnožit, 16.11.2016
No, možná rozmnožení spěchá. Myslíte-li záchranné štěpování, pak si nějakou pláňku najděte v okolí. Kdo hledá najde. Vždycky jsem nakonec našel. Taky jsem, pro sousedy, rouboval pláňky v terénu, tam kde vyrostly. Aby si je pak za rok přesadili. Pokud... celý příspěvek >
Očko čerešne, 15.11.2016
Dobrý žebřík, to chválím. Mám hliníkové, pěkně se po větvi smeknou. Jó legrácky, ty já rád.  Ale čertík nikdy nespí, raději moc nepokoušet. Proto já čtyři metry a dost. (u staré třešně, je velikánská, mi sahají větve až na zem, nahoře jsou... celý příspěvek >
Očko čerešne, 15.11.2016
Třešeň i slivoň jsou sice jeden rod Prunus (avium a domestica), ale asi na sebe štěpovat nejdou, protože se to nedělá (ale můžete to vyzkoušet). Třešně se očkují i roubují. Ale je trošku problém, udržet nenarašené rouby do doby vhodné pro štěpování... celý příspěvek >
Očko čerešne, 15.11.2016
Co tím autor chtěl říct? Kdysi jeden starší pán (můj známý) říkaval: „co je výš jak čtyři metry, už není moje“. Léta jsem tomu nerozuměl. Letos jiný starší pán (můj známý) spadl při trhání třešní a pořád není v pořádku. A ten Čechov (dílo): Tři... celý příspěvek >
Očko čerešne, 15.11.2016
Poupravený citát z Cimrmanů: Antone Pavloviči, nebudou tři (ne sestry, ale metry) mnoho? Kousek větví a višně budou začínat zrát ve čtyřech metrech. Od stejného autora, Višňový sad = hořká, kritická komedie s prvky tragédie. JG
Očko čerešne, 15.11.2016
A ztratil se mi i popis obrázků (já se to asi nikdy nenaučím). Popis měl být, očko třešně za 14 měsíců, očko višně za 2 měsíce. JG
Očko čerešne, 15.11.2016 Obsahuje fotku
A druhý.
Očko čerešne, 15.11.2016 Obsahuje fotku
Vkládání obrázků se mi nepovedlo. Dva první se mi ztratili. Tak je přidávám.
Očko čerešne, 15.11.2016 Obsahuje fotku
Aby se to nepletlo. Očkování (i roubování) má vlastně dva základní způsoby. Očkování (i roubování) za mízy, to je do T řezu a pak i bez mízy, to je Forkert = chip-buding. Na T řez musí být míza, odlupovat se kůra, jinak to nejde udělat. Perlička:... celý příspěvek >
Co říkáte na tento barbarsky poškozený ořešák ze školky, 11.11.2016
Pane Stando, zas ty počty. Trošku jim nevěřím. „Barbarsky poškozený ořešák“ pana Rábka mě nezajímá. Ale zajímalo by mě, jak, na jaké ploše, přihnojit starý ořešák, který hodně zdrobnil ořechy. Koruna má průměr 14 m (podle měření v mapy.cz). Tedy... celý příspěvek >
St. Julien, 9.11.2016
Ano, jde o šarku. Švestky kolem ji mají jako z učebnice. Ale mám v okolí vyhlédnuté 3-4 různé slivoně, (většinou „skoro švestky“) na kterých ji není vidět. Jsou to staré stromy, už ve špatném stavu a prakticky bez přírůstků. Obávám se, že moc dlouho... celý příspěvek >
Kde sehnat Admirál na silnější podnoži, 9.11.2016
Děkuji za pochvalu. Myslím si, že legrácky jsou lepší, než hrubost nebo spor a taky se tak ti běžní triploidi líp zapamatují. Ale stejně jsou triploidi zajímaví (taky se divím, jabka velká a Špinky malé). Rád roubuji silnější podnože. Aby ovoce... celý příspěvek >
St. Julien, 9.11.2016
Já se zkušenostmi z fóra dost řídím, samozřejmě né plácalů. Také bych chtěl pár St. Julienů (5-10ks). To skutečně nikdo neví, kde se dá snadno pár kousků podnoží pořídit? A věřím i, že Holovousy mají všecko, ale zrovna informace, že i Fytos podnože... celý příspěvek >
Kde sehnat Admirál na silnější podnoži, 6.11.2016
Na jaře, když jsem počítal cenu osiva hrachu, tak jsem dostal z Pejřimova sprďáka, že to jsou obskurní výpočty. Inu pokrok nejde zastavit. Takové drobné hruštičky..., no i velký chlap může mít malé uši. Švestkoviny, vlastně takoví tuplovaní... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika