Příspěvky uživatele - 41.38

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zalozeni travniku, 2.11.2016
Dobrý den, na rozdíl od kolegy co zakládat o cca 14 dní před Vámi je toto zcela jiný případ. Zatím bych toto nesekal, určitě ne v těch místech kde je více holých míst než trávníku. Mám však trochu obavu, že asi výsev nebyl 100 % rovnoměrný nebo se... celý příspěvek >
Zalozeni travniku, 31.10.2016
Dobrý den, záleží především na stavu a jeho síle. Je to hodně individuelní.  Trávník co posílal pán na posledních fotkách tak vypadá velice dobře, vitálně, proto jsem mu jej vzhledem k počasí atd. doporučil již lehce posekat. Pokud je Váš... celý příspěvek >
Zalozeni travniku, 31.10.2016
Dobrý den, dobrá práce, vypadá to velice slušně. Gratuluji. Máte tak dle fotky i poměrně málo plevelů, což ovlivnil i termín výsevu.  Klidně bych jej již lehce posekal, zarovnal výšku. Pokud má stéblo min. 5-6 cm, tak můžete sekat. Je lepší... celý příspěvek >
Zalozeni travniku, 18.10.2016
Dobrý den, nyní ještě ano, klíčivost bude ovlivněna jednak kvalitou osetí, travním druhem a stálou vlhkostí horní cca 5 cm vrstvy půdy. Pokud jen osivo neleží na povrchu a je hezky přikryté slabounkou vrstvou do 1 cm tak by do cca 10 dní měl... celý příspěvek >
Nezarostlá místa na trávníku, 17.10.2016
Martine, podle fotky, bych spíš jako příčinu nezdaru viděl i splavení či zaschnutí osiva, ono s tou zálivkou v počátku je to hodně těžké. V květnu je již teplo a když svítí slunce tak někdy je potřeba i 3x denně a to se bez autom. závlahy dělá těžko.... celý příspěvek >
Nezarostlá místa na trávníku, 11.10.2016
Dobrý den,  Pokud si představujete něco ve smyslu co prořeže nový trávník do 10 cm a pak to posypete pískem a bude to fungovat, tak upřímně moc nebude. Neznám však rozsah, foto, chce to více info. Můžete třeba jen lokálně rýčem nakypřit půdu... celý příspěvek >
Založení trávníku na orné půdě, 6.10.2016
Mirku, děkuji, upřímně jsem překvapen jakou tato otázka vznesla diskuzi :-). Jelikož nikdo netušíme co je záměrem tazatelky, a možná ani ona to sama dosud netuší :-), zda těch 2 400 m/2 je celá výměra pozemku nebo jen očekávaná část pro trávník?.... celý příspěvek >
Založení trávníku na orné půdě, 6.10.2016
Je fajn, že se tím zabýváte takto dopředu. Nelze nyní jednoznačně radit co dělat a co ne. Jde hlavně o to co to má být za trávník, zda čistě užitkový, rekreační či část má být okrasná. Z toho se bude odvíjet Váš postup a příprava. Nechci Vás... celý příspěvek >
Co se mi objevilo v trávníku?, 5.10.2016
Pravděpodbně určitá forma mykozního omemocnění, mohou to být hlenky ale 100 % jist si nejsem - zkuste to odstranit mechanicky, mohlo by to stačit.
Nehezké drny v trávníku, 3.10.2016
Směsí to opravdu není, navíc Floria zase není tak levná a obyč. směs aby obsahovala takové množství plevelných trav. Původ hledejte hlavně v půdě do které jste osévali, nálety z okolí a Vaší péčí nepéčí :-). Pokud se trávník nechá být, moc se... celý příspěvek >
Aerifikace - kremicity piesok, 29.9.2016
Vidle na aerifikaci máme stejné, nové hroty 21 mm mám "vlastní" výroby. Zákázková výroba u otce ve firmě. Fungují stejně jako ty originální, jenom již těch 21 mm je trochu znát na odporu. Mám to hlavně na malé plochy kolem domu, kde se hodně chodí a... celý příspěvek >
Aerifikace - kremicity piesok, 26.9.2016
S křemičitým pískem na Slovensku Vám asi moc nepomohu, znám pár trávníkářů ze Slovenska a též měli problém s jeho dostupností. Obecně, nemusí to být za každou cenu čistý křemičitý, byť je nejlepší. Důležité je, aby měl frakci kolem 1 mm, když to bude... celý příspěvek >
Aerifikace - kremicity piesok, 23.9.2016
Ta cena je dobrý úlet, pokud je pískovna daleko tak i prodejce musí zakalkulovat cenu dopravy do ceny písku, ale toto je fakt moc. V ČR se ceny za tunu kvalitního čistého křemičitého. písku z Provodína nebo ze Střelče pohybují u dobrých prodejců... celý příspěvek >
Zalozeni travniku, 21.9.2016
Zálévat tak aby se nevytvářely kaluže, snažit se co nejvíce napodobit lehký déšť, závlaha nesmí být prudká. Provlhčení z počátku do 5 cm je OK. Vítr hodně vysušuje, pokud svítí sluníčko tak možná i lehce večer. Sice je rosa, ale ta namočí max. pár... celý příspěvek >
Neco oranzoveho v trave, 20.9.2016
škoda, že jste sem nedal fotku toho trávníku, dělat závěry podle fotky bot opravdu není ideální. Nicméně pokud si najdete fotky jak vypadá travní rez tak to snad pak poznáte sám. Pokud se Vám to potvrdí, tak jsem to zde před pár dny řešil, znovu... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika