Příspěvky uživatele - 149.105

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jarne mraziky 2016, 1.5.2016
Viděl bych to tak, že u peckovin při letošním extrému hrál roly zejména fakt, v jakém stádiu kvetení byly. Pozdější kvítky na později rozkvétajících odrůdách jsou tak zhruba z 50% OK, to co už odkvétalo, nebo dokonce odkvetlo je u mě defakto tak 5%... celý příspěvek >
Přesazení cca 7 letého ořešáku, 1.5.2016
Přesazoval jsem asi 6-8 let starou švestku. Na podzim jsem jí po obvodu asi 1,5 metru od kmene celou obkopal a podkopal, celý kořenový bal jsem po obvodu spojil k sobě textilié a svázal. Pak jsem strom za pomoci asi 3 chlapů vyndal a převezli jsme ho... celý příspěvek >
Jarne mraziky 2016, 30.4.2016
Tak u mě nejlépe dopadla Valjevka a to oba stromy. Vedle stojící Wazonova a Wagenheimova jsou totál KO.
Jarne mraziky 2016, 30.4.2016
Oteplování může způsobit táním ledovců vlastně nižsí salinitu vody, vyšší srážky a změnu v mořských proudech. Teplý golfský proud, který zahřívá evropu se tak zmenší a zpomalí, respektive se sníží jeho vliv na klima na našem kontinentu. Pokud by se... celý příspěvek >
Jarne mraziky 2016, 30.4.2016
U nás na Jičínsku (východní čechy) mám vše KO. Žalostný pohled. Bude asi pár višní a pár švestek a ringlí, počítáno na kusy, je to děs. Přežila to některá pozdně kvetoucí poupátka. Gabrovská je totál KO, Malvazinka totál KO. Jabloně ještě nekvetou,... celý příspěvek >
Jarne mraziky 2016, 28.4.2016
Někde jsem četl, že těsně po odkvětu je to víc, než ve fázi kvetení.
Jarne mraziky 2016, 28.4.2016
U nás - Jičínsko - dnes bylo maximum -2,3°C, nyní již "jen" -2°C, před pátou bylo ještě -1,7°C. Takže rekor tohoto týdne -3,5°C nepřekonán.
Madame Verte?, 21.11.2015 Obsahuje fotku
Dobrý den, dle mého soudu nehniličila. Zde jsem našel foto z vykopávání, lepší bohužel nemám. Strom by stejně býval už asi do dnešních dnů nepřežil, ale mohl jsem si ho naroubovat.
Madame Verte?, 15.11.2015 Obsahuje fotku
Dobrý den, mívali jsme starou hrušku, trhali jsme je v polovině října a zrála od listipadu. Podle mě to byla Madame Verte. Mám jen tuto jednou fotku z konce srpna 2006. Než jsme strom museli vykopat, kvůli stavbě domu. Pamatuji si, že mi hrušky... celý příspěvek >
Bílá plíseň v půdě, 14.11.2015
Stejnou plíseň jsem našel kolem kořenů hrušky, kterou jsem asi půl roku poté co uschla vykopal. Byl to ale už starý strom, který odešel věkem. Jinak by se mělo na místo, kde rostla peckovina dát něco jiného, třeba jabloň, hruška, nebo ořech.... celý příspěvek >
Bavayská renklóda, 28.10.2015
Dobrý den, dá se někde v ČR sehnat tato renklóda? Díky MB
Podzimní výsadba, 28.10.2015
To zda se nejdříve máčí a nebo stříhá, to je opět ozázka, všude píší něco jiného. Já jsem nejprve máčel, pak stříhal a pak zase máčel a to tak, aby celkové máčení nepřesáhlo 24 hodin. Ale jak říkám, každý Vám poví něco jiného...
Podzimní výsadba, 28.10.2015
Dobrý den, koupil jsem ve školce hrušku, na semenáči, stromek byl zřejmě čas venku z hlíny, kořeny byly suché a po odstřihnutí asi 1/4 jsem se dostal na  "bílé dřevo", poté jsem stromek namočil na noc do vody. Mám sestřihnout větve už... celý příspěvek >
Hustota výsadby, 25.10.2015
Ano, na to jsem zapomněl, hrušně na semenáči a slivoně na myrobalánu. Takže porostou hodně...
Hustota výsadby, 25.10.2015
Dobrý den, jak daleko od sebe sázíte čtvrtkmrny jádrovin i peckovin? Jde mi zejména o hrušky, švestky, třešně, ve formě čvtvtkmenu. Dříve jsem sázel tak 6 metrů, lze dát i kolem 4,5 metru? Aniž bych v budoucnu měl problém s kvalitou... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika