Příspěvky uživatele - 143.242

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rada s jarním řezem durancie, jabloň, 14.4.2014 Obsahuje fotku
Druhý obrázek.
Rada s jarním řezem durancie, jabloň, 14.4.2014 Obsahuje fotku
Dobrý den. U sebe bych to řezal takhle. Viz obrázky. Durancie1: pokud vyhovuje výška základu koruny, tak bych zapěstovával rameno vlevo A, rameno vpravo dopředu B, rameno vpravo dozadu C a terminál D. Letošní řez na pahýly (značeno červeně),... celý příspěvek >
Nemocný rybíz?, 5.4.2014
Dobrý den. Že jde o červený (bílý) rybíz snad každý z obrázku pozná. Proč Vám raší tak jak raší nevím. Loni přírůstky tvořil. Co třeba použitá chemie? Chemie je mocná a oblíbená kouzelnice. Pak půda. Rybíz má rád kyprou, humózní, stále vlhkou a... celý příspěvek >
Co je to za odrudu jablone?, 30.3.2014 Obsahuje fotku
Nebo Gloster. V Ostravě by se dařit mohl. JG
Naroubování jiné odrůdy na lísku kvůli plodnosti, 22.3.2014
Dobrý den. Nikdy jsem lísku nerouboval, ale myslím si, že roubovat by měla jít. Lísku jsem jen očkoval v létě. A je to snadné. Mělo by se vám to také dařit. Klasicky, když už jde letorost zlomit. Očkoval jsem do T řezu na loňský výhon. Ale to máte... celý příspěvek >
Odrůda Míšeňské, 18.3.2014
Dobrý den. Chovejte mě má matičko... Zrekapitulovaly se zde údaje uváděné ke skoro zaniklé odrůdě Míšeňské. Řada z nich stojí za pozornost. Papež si možná na Míšeňské zvykl za léta služby v Praze, možná chtěl kardinály poučit, co musel v Čechách... celý příspěvek >
Odrůda Míšeňské, 16.3.2014
Dobrý den. No, tzv. Sudety jsou ale dlouhatánský kraj a taky zemí na západ od Krušných hor je habaděj. Ráta pán aj Írsko? Přihodím jedno z uváděných možných míst původu v Čechách (Sudetech). Míšňany (Meisetschlag). Zaniklá obec ve VVP Boletice,... celý příspěvek >
Staré odrody slivek, 15.3.2014
Dobrý den. Pokusím se. Ale převratné by spíš bylo například obnovit (aspoň částečně) početní stavy slivoní na počty, které byly v dobách konce prohnilé a nenáviděné Rakousko-Uherské monarchie. Švestková historie (tedy slivoňová). Tak již staří... celý příspěvek >
Staré odrody slivek, 14.3.2014
Dobrý den. Slivoně jsou proměnlivé a pěstují se zde ve velkém, více jak tisíc roků (viz nařízení Břetislava I.). Jenom za tu dobu musela vzniknout spousta zajímavých kultivarů (tedy odrůd). Proč by, během společenských změn, měly zůstávat věci... celý příspěvek >
Leze česnek, 11.3.2014
Mně už taky vylézá. Dneska jsem si toho poprvé všiml. Zatím jen tak každý třetí. Tak 1-1,5 cm, šedohnědozelené špičky. 550 m.
Plané stromky, 10.3.2014
Asi jak kdy a hlavně kde. V suché, čisté aleji mezi silnicí a polem bude obtížné najít švestkový semenáč. Ale na zastíněné, severní straně stodoly, kam padají švestky a vítr zafoukává listí, kde hospodaří jen slepice a ještě jen občas, tam bývají... celý příspěvek >
Plané stromky, 10.3.2014
Dobrý den. Švestky. Dělal jsem to a i známý to dělá. A švestky skutečně dobré. Pod a kolem starých a prosychajících švestek vyrůstaly semenáče. Nechával jsem je zaplodit a pak je třídil podle ovoce. Některé mladé stromky mněly ovoce větší než... celý příspěvek >
Štepenie sliviek /roubovani/, 7.3.2014
Dobrý den. Milý Marku, mně jste ale pochopil právě špatně. Psal jsem sice, že hned po přesazení jsou výsledky roubování mizerné, ale to vůbec neznamená, že máte štěpování o rok odložit! Naopak, byla to jen informace, abyste se případným neúspěchem... celý příspěvek >
Štepenie sliviek /roubovani/, 5.3.2014
Dobrý den. Taky jsem loni zkoušel hned roubovat na jaře přesazené semenáče špendlíku silné asi jako palec. Rouboval jsem za kůru. Podnože pořád neměly mízu a rouby už rašily. Bylo to mizerné. Zůstal mi jen Herman (měl nejsilnější rouby). Později... celý příspěvek >
Meruzalka, 26.2.2014
Dobrý den. Tak jednu možnost už víte. Myslím si, že by a zvlášť teď na jaře, byla možnost zeptat se na hotové, k roubování připravené, meruzalkové podnože u pěstitelů, šlechtitelů. Třeba v Sempře Velké Losiny. Jsou ochotní, komunikují mejlem a... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika