Příspěvky uživatele - IvanaP

Poradíte mi někdo? Babička to nazývá Karhátí, 12.11.2009
Tohle nejspíš není bršlice - je to chlupatý. Chtělo by to lepší fotku, ale podle té chlupatosti a aromatické vůně je to asi krabilice zápašná Chaerophyllum aromaticum.
Bolševník?, 12.11.2009
Je to zcela určitě bolševník obecný, Heracleum sphondylium. 
Tetlucha kozí pysk, 12.11.2009
To určitě nebude tetlucha, ta se kromě všeho výše zmíněného vyskytuje jednotlivě. Nikdy v životě jsem neviděla věrší porost.
Identifikace popínavé rostliny, 12.11.2009
Kostřava nee, jílek vytrvalý.
Protulák / šrucha zelná, 12.11.2009
Na jižní Moravě roste všude ve vesnicích mezi dlažbou - zajeďte si vyrejt. Na chuť je výborná, hořká je jen ojediněle.  Chci ji taky, můžeme se domluvit.
Letní louka, 12.11.2009
Na menší ploše je dobrý způsob nasít základní travní směs (ale pozor, původních druhů trav, které se tam hodí, ne komerční směsi) a přenést tam pár drnů s kopretinami a dalšími rostlinami, které tam chcete. Osvědčilo se mi to.
Jste také fandové do bylinek?, 12.11.2009
05 je mateřídouška, určitě.
Koriandr samovýsev, 12.11.2009
Nemohlo. Ale když ho dáte do normálního truhlíku tak to fungovat bude.
Vlašťovičník - bradavice, 12.11.2009
Používání vlaštovičníku na bradavice lékaři vždy silně nedoporučovali. Přesto jsem to jednou zkusila, když nic jiného nezabralo: Kdysi se mi udělaly bradavice na chodidlech, bylo jich hodně a byly nepříjemné. Potřela jsem je mlékem vlaštovičníku... celý příspěvek >
Kustovnice čínská, 12.11.2009
Kustovnic (Rod Lycium) je hodně přes dvacet druhů. Lycium barbarum (synonymum Lycium halimifolium), kustovnice cizí, původem ze Středozemí je u nás hodně rozšířená, protože velmi často zplaňuje. Lycium chinense, kustovnice čínská není ani poddruh ani... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika